Potrzebowałam samochodu dla inwalidy

Z powodu wypadku moja córka straciła czucie w nogach i teraz, już od dłuższego czasu przemieszczała się tylko i wyłącznie na wózku. Chciałam zacząć ją ponownie zabierać na wakacje czy inne dalsze podróże, ale najpierw musiałam dostosować samochód do jej potrzeb. Na szczęście, jak się okazało, nie będzie to trudne. Bez problemu znalazłam specjalne samochody dostosowane do potrzeb inwalidów.

Zdecydowałam się na samochód dostosowany dla inwalidy

dostosowane samochody dla inwalidówNiedaleko mojego miejsca zamieszkania znajdował się salon samochodowy, gdzie można było dostać dostosowane samochody dla inwalidów. Wybrałam się tam w pierwszy wolny dzień. Można tam było kupić nowe i używane auta, które osoba niepełnosprawna mogła zarówno prowadzić, jak i bez problemu korzystać z nich, jako pasażer. Samochody dostosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne posiadały szerokie, przesuwne drzwi, dzięki czemu inwalida mógł je bez przeszkód samodzielnie otworzyć i zamknąć. Do tego posiadały one szerokie siedzenia (dla osób, które przesiadały się z wózka do samochodu, a następnie chowały w nim złożony wózek), które można było także wymontować (ważne dla osób, które decydowały wjechać się do samochodu swoim wózkiem inwalidzkim). Takie samochody były dostępne w naprawdę dobrych, niskich cenach, co bardzo mnie ucieszyło. Wobec tego zdecydowałam się sprzedać swoje dotychczasowe auto i kupić takie, które będzie przystosowane do potrzeb córki.

Już wkrótce przekonałam się, że jest to bardzo dobra decyzja. Samochód okazał się dla mojej niepełnosprawnej córki bardzo wygodny. Mogła ona dzięki niemu wygodnie się przemieszczać. A dzięki temu, że posiadał w pełni ręczne sterowanie, mogła go nawet prowadzić po zdaniu odpowiedniego prawo jazdy dla osób niepełnosprawnych. Dobrze, że jej go kupiłam.