Poszukiwania misek dla psa

Niedawno zostałam właścicielką małego pieska rasy york. Przed adopcją zwierzaka kupiłam mu małą wyprawkę, ale szybko przekonałam się, że niektórych rzeczy nie powinno się kupować „na wyrost”. Jedną z takich rzeczy była miska. Okazało się bowiem, że ta którą kupiłam była za dużo i pies zwyczajnie nie radził sobie z wyjadaniem z niej karmy. Musiałam kupić mniejszą.

Jaka powinna być miska dla yorka?

miski dla yorkaNie zwlekałam dłużej i jeszcze tego samego dnia udałam się do sklepu, gdzie mogłam dostać odpowiednie miski dla yorka. Tym razem zdecydowałam się na zakup niskiej i szerokiej miski, która była odpowiednia dla psów tak małej rasy. Była to bardzo ładna, ceramiczna miska, która posiadała zabezpieczenie antypoślizgowe. Było to wygodne zarówno dla psa, jak i dla mnie. Ja nie musiałam się martwić, że pies porozrzuca karmę lub rozchlapie wodę przewracając miski. Z kolei pies mógł wygodnie jeść, nawet jeśli miska nie była dosunięta do rogu w ścianie. Najważniejsze było jednak dla mnie to, że miska posiadała gładką, nie porowatą powierzchnię, dzięki czemu utrzymanie jej w higienicznej czystości nie było niczym trudnym. Tym bardziej, że miskę można było myć w zmywarce. W sklepie do którego się udałam takie miski były dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Wybrałam taki, który bardzo mi się spodobał i od razu udałam się z miską do kasy. Nie wahałam się dłużej, ponieważ jej cena była bardzo atrakcyjna.

Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Teraz mój czworonożny przyjaciel mógł bez problemu jeść, zachowując przy tym odpowiednią pozycję ciała. Od razu zauważyłam, że mniej się on męczy dzięki misce dopasowanej do jego wzrostu. Cieszę się, że udało mi się znaleźć w tym sklepie taką solidną miskę w tak niskiej, atrakcyjnej cenie.