Popularny serwis kas

Przeważnie na zakup kasy lub drukarki fiskalnej trzeba przeznaczyć od dziewięciuset do nawet kilku tysięcy złotych w zależności od wybranego modelu. Jest to urządzenie niezbędne w każdej firmie handlowej i usługowej już od pierwszego dnia działalności.

Na czym polega usługa serwisowa kasy?

serwis kas fiskalnych białystokWszystkie zakupione w oficjalnych sklepach urządzenia fiskalne posiadają homologację, która stanowi pewnego rodzaju certyfikat potwierdzający, że spełniają wymogi administracyjne oraz są zgodne z danymi technicznymi ustalanymi przez Główny Urząd Miar. W momencie zakupu kasy i drukarki posiadają specjalne blokady, które uniemożliwiają prowadzenie sprzedaży fiskalnej. Dopiero w momencie montowania kasy i dokonywania jest konfiguracji, serwisant z odpowiednimi uprawnieniami dokonuje jej fiskalizacji. Od tego momentu każda wykonana na niej transakcja będzie obarczona obowiązkiem zapłaty podatku do Urzędu Skarbowego. Jednak na tym nie kończy się rola serwisanta, ponieważ jego usługi będą potrzebne przez cały okres korzystania z kasy czy drukarki fiskalnej. Jeżeli jest nam potrzebny profesjonalny serwis kas fiskalnych Białystok jest miastem, w którym znajdziemy ich przynajmniej kilka. Posiadają one odpowiednie uprawnienia do sprzedaży oraz naprawiania i fiskalizacji tychże urządzeń. Na pewno co dwa lata trzeba będzie wzywać serwisanta do wykonania obowiązkowego przeglądu technicznego i uzupełnienia książeczki serwisowej urządzenia. Ponadto zawsze kiedy nastąpi jakaś awaria, możemy liczyć na pomoc serwisów.

Oczywiście usługi serwisów kas fiskalnych są płatne, ale wiele  nich umożliwia klientom korzystanie także z usług zdalnych lub telefonicznych w przypadku drobnych awarii, co znacznie ogranicza koszty przeznaczone na naprawy kas i drukarek.