Popularność ekogroszku rośnie

Powoli zbliża się zima, a co za tym idzie nadchodzi czas wyboru jaki rodzaj opału należy przeznaczyć do ogrzania naszych pomieszczeń. Największą popularnością do tej pory cieszył się jak zwykle węgiel kamienny i brunatny którego używają niemal wszyscy właściciele domów jednorodzinnych , jednak ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskuje ekogroszek.

Wydajny ekogroszek z Torunia

ekogroszek toruńEkogroszek jest popularny na Polskim rynku dopiero od niedawna. Stanowi on głównie zapotrzebowanie do nowych pieców, które są coraz bardziej zautomatyzowane i nie wymagają nieustannie dokładania świeżego węgla czy tez drewna do niego.  Sam w sobie ekogroszek jest bardzo poręczny, gdyż najczęściej zasypujemy wielki zbiornik który ma ładowność około 400 kg po czym węgiel może być pobierany automatycznie przez piec, dzięki czemu ogień może być utrzymywany nawet do tygodnia bez żadnej ingerencji. Najbardziej tego rodzaju palenie jest rozpowszechnione na terenie Torunia, gdyż tam znajduje się duża fabryka robiąca specjalnie przeznaczone do tego piece. Nic więc dziwnego zatem, że do takich pieców daje się ekogroszek toruń, który jest bardzo wysokiej jakości. Jak pokazują badania ekogroszek jest również prawie dwukrotnie bardziej kaloryczny od tradycyjnego węgla kamiennego czy tez brunatnego. Stanowi więc dużą alternatywę dla klientów, którzy chcą zainwestować w nowy sposób grzania. Jeżeli chodzi o cenę to w przeliczeniu wychodzi niemal taka sama cena za ekogroszek, jak za tradycyjny węgiel.

 Z sezonu zimowego an sezon coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju sposób palenia, a tym bardziej sprzyja temu cena za ekogroszek, która utrzymuje się na ciągle niskim pułapie i to jest główny czynnik motywujący ludzi do zmiany sposobu ogrzewania swojego domu.