Poprawne odizolowanie budynku od wilgoci

Biorąc pod uwagę fakt, że woda potrafi wydrążyć skałę, to powinniśmy się skupić nad tym, aby zabezpieczyć nasz budynek przed wodą, ponieważ jej nadmiar ma destrukcyjny wpływ na cały budynek, a przede wszystkim na fundamenty. Nawet jeśli użyjemy bardzo dobrych materiałów, to i tak nasz budynek szybko się zniszczy jeśli ciągle będzie narażony na działanie wilgoci.

Jak odizolować budynek od wilgoci?

izolacja przeciwwilgociowaTak jak już wcześniej wspominałem, nadmierna wilgoć ma destrukcyjny wpływ na budynek. Po pierwsze zaczynają kruszeć fundamenty, po drugie woda wdziera się do piwnicy, a po trzecie mury naciągają wodę, przez co zaczyna pojawiać się pleśń, co bardzo niekorzystnie wpływa na komfort mieszkania. Te trzy powody powinny być dla nas wystarczające do tego, aby zainwestować kilka tysięcy złotych w odpowiednią izolację. Dobrze wykonana izolacja przeciwwilgociowa potrafi zdziałać cuda. Ważne jest tylko to, aby została wykonana w poprawny sposób. Wykonanie takiej izolacji możemy podzielić na dwa etapy. Pierwszym etapem jest zabezpieczenie murów przed wnikaniem w ich strukturę wody. Beton posiada pory, przez które wchłania wodę, więc musimy użyć specjalnego preparatu, którym pomalujemy kilkukrotnie fundamenty, aby zapobiec wnikaniu wody. Drugim etapem jest zrobienie instalacji, która będzie odprowadzać nadmiar wody do miejsca, gdzie woda nie będzie miała już żadnego wpływu na nasz budynek, na przykład do studzienki kanalizacyjnej.

Profesjonalnie wykonana izolacja sprawi, że żywotność naszego budynku wzrośnie kilkukrotnie. Kwota potrzebna do jej wykonania waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę skalę całej budowy, to te kilka tysięcy złotych nie zrobią nam dużej różnicy, a będziemy spokojni o to, że coś niedobrego stanie się z naszym budynkiem.