Polecany tuning rowerów

 

Na rynku mamy naprawdę spory wybór jednośladów elektrycznych. Znajdziemy wśród nich górskie, miejskie, jak i trekkingowe. Ich integralna częścią jest oczywiście silnik, który jest jednocześnie najbardziej newralgicznym elementem każdego e-roweru. 

Jak tuningować rower elektryczny?

tuning rowerów elektrycznychRower elektryczny to dość skomplikowany sprzęt, toteż nie należy go naprawiać na własna rękę, zwłaszcza, gdy jest w okresie gwarancyjnym. Wtedy, podejmowanie się jakichkolwiek czynności związanych z naprawą, skutkować może jej utratą. Dlatego też jeżeli nasz rower ma usterkę, albo potrzebujemy poddać go czyszczeniu lub konserwacji, lepiej poszukać sprawdzonego serwisu, który zajmuje się wyłącznie e-rowerami. W serwisie możemy też skorzystać z tuningowania roweru. Na czym on polega? Na zniesieniu ograniczenia prędkości, poprzez zainstalowanie dedykowanego chipu. Rower, który ma założoną elektroniczną blokadę, rozwija jedynie dwadzieścia pięć kilometrów na godzinę, natomiast po tuningu jest to dwa razy więcej. Pamiętajmy jednak, że używanie chipów nie jest w Polsce legalne z punktu widzenia kodeksu drogowego. Natomiast są specjalne miejsca, jak na przykład tory, gdzie możemy jeździć z dowolną prędkością. Tuning rowerów elektrycznych to nie jest droga kwestia. Bowiem koszt chipu to około czterysta-pięćset złotych, a za jego montaż zapłacimy sto-sto pięćdziesiąt złotych. Chip jest włączany z poziomu kierownicy i możemy w dowolnej chwili go zdementować, co nie zajmie nam dłużej niż kilka sekund.

Są serwisy rowerowe, które zajmują się wyłącznie rowerami elektrycznymi. Specjalizują się one nie tylko w ich naprawach, ale także w czyszczeniu oraz konserwacji. Jak na razie takich punktów nie jest dużo, ale w większych miastach nie ma problemu z ich znalezieniem.