Pierwszy plecak naszego dziecka

 

Rozpoczęcie szkoły jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Zaczyna się już bardziej poważna nauka, odchodzi się powoli od wiru zabawy. Należy kupić również już pierwsze książki, a z nimi i pierwszy tornister.

Jakiego tornistra potrzebuje pierwszoklasista?

tornister dla pierwszoklasistyOczywiście w początkowych etapach nauczania nie ma wielu książek. Jest kilka podstawowych, część z nich pozostawia się w szkole. Nie ma zatem konieczności kupowania zbyt dużego tornistra. Taki będzie potrzebny mu dopiero w starszych klasach. Na początek warto wybrać jakiś mniejszy, do którego zmieszczą się takie rzeczy jak śniadanie, picie, piórnik. Oczywiście wybierając tornister warto zapytać o zdanie naszego dziecka. Musi być on bowiem dostosowany do potrzeb małego człowieka, których my nie jesteśmy do końca w stanie zrozumieć. Poza tym z pewnością będzie ono chciało tornister dla pierwszoklasisty w jakiś wzór, z postacią z bajki, bądź w konkretnym kolorze. Warto sugerować się przy wyborze opinią dziecka, choć nie dawać mu całkowitej swobody wyboru. Bowiem należy głównie zwrócić uwagę na funkcjonalność tornistra, by mógłby on noszony przez nasze dziecko dłuższy czas, nie tylko pierwszy rok. Oczywiście powinien być również odpowiednio usztywniony. Dzieci w tym wieku jeszcze nie potrafią czasem kontrolować swoich zachowań i w ekscytacji nową zabawą, mogą rzucić go na podłogę. Musi zatem być on wytrzymały, by zniósł każdą szkolną ewentualność. Lepiej czasem kupić ciut droższy tornister, niż za jakiś czas zmieniać go na zupełnie nowy.

Kupno tornistra to mimo wszystko świetna zabawa. Nasze dziecko mogąc pomóc nam wybierać będzie czuło się doroślej, w końcu to ono będzie zaczynało szkołę. Bez wątpienia pierwszy tornister to ważny moment w życiu każdego z nas.