Pasja do projektowania modnych wnętrz

Brat mojej przyjaciółki – Tomek przeprowadził się kilka tygodni temu do Trójmiasta, podążając za ofertą pracy, o jakiej marzył. Od kilku lat był projektantem wnętrz. Pracował w znanym warszawskim biurze i miał na swoim koncie mnóstwo sporych inwestycji dla intratnych klientów. Kiedy otrzymał ofertę pracy w Gdańsku jako samodzielny architekt, decyzja zapadła bardzo szybko.

Zaprojektowanie modnego biurowca w Gdańsku – wyzwanie czy spełnienie marzeń?

projektowanie modnych wnętrz w GdańskuTomek bardzo sprawnie założył swoją działalność już na terenie Gdańska. Po 2 tygodniach mógł podjąć się zlecenia, dla którego opuścił swoje rodzinne miasto. Podpisał kilkuletni kontrakt na projektowanie modnych wnętrz w Gdańsku. Dotyczyło to jednego biurowca, który liczył kilkanaście pięter. Był to całkowicie nowy budynek i potrzebował nadania mu charakteru od zera. ponadto kontrakt obejmował także ewentualne zmiany w biurach, w przypadku zmian firm ich wynajmujących. Było to zlecenia, o którym marzy każdy projektant. Największym wyzwaniem dla Tomka było zaprojektowanie parteru budynku. Znajdowały się tu 2 ogromne hole, recepcja, restauracja i kilka punktów usługowych. Następnie bardzo długo szukał pomysłów na modne urządzenie biur w taki sposób, aby każde z nich miał swój charakter, ale aby tworzyły też spójną całość. W biurowcu miało mieścić się około 20 firm z różnych branż. Wnętrza miały zachęcić potencjalnych klientów do wieloletniego wynajmu. 

Tomek pracował nad parterem przez 3 miesiące. Następne 2 zajęło mu stworzenie wizji wnętrz biur na kolejnych piętrach. Postawił na pomysł, aby każde piętro miało swój kolor i wybrany wspólny element. Na przykład na drugim piętrze dominował kolor niebieski, a gadżetem były popielate sofy. Było kilka identycznych na całym piętrze. Tomek miał mnóstwo zapału do tak kreatywnego projektu i kolejne pomysły w rękawie. Marzył o takiej pracy jeszcze jako student.