Opieka prawna

Opieka prawna po pożarze

W firmie w zeszłym roku był wielki pożar. Spłonęło trzydzieści procent przedsiębiorstwa i kilka osób było rannych. Trzeba było przedsięwziąć konkretne kroki, żeby uratować spółkę bo miała poważne kłopoty.

Opieka prawna dla poszkodowanych

Opieka prawnaOsoba, która się wtedy tym zajęła wybrnęła z sytuacji znakomicie. Przede wszystkim podstawą był prawnik dla firmy. Na rynku jest ich na prawdę bardzo dużo i żeby znaleźć takiego, który wybroni tak duże przedsiębiorstwo z tak dużych kłopotów trzeba mieć odpowiednie kontakty. Osoba zatrudniona na stanowisku do spraw kryzysowych znakomicie spełniła swoje zadanie. Najpierw znalazła w prasie informacje o podobnych wypadkach, Prześledziła te, do których nasza sytuacja była zbliżona, potem posprawdzała do kogo należała doświadczona opieka prawna firm, które wygrały te sprawy, często założone przez poszkodowanych, byli to najczęściej pracownicy i ich rodziny, chodziło przede wszystkim o prawo medyczne, ale i prawo pracy. Prawnik zajmujący się tą sprawą musiał być zorientowany zarówno w prawie medycznym jak i prawie pracy. Katarzyna odnalazła cztery przypadki podobne do naszego. Znalazła firmy, które wygrały i potem dzięki nim odnalazła prawników, którzy te sprawy powygrywali. Byli to drodzy prawnicy, ale w tej sytuacji wiedzieliśmy, że jeśli nie zainwestujemy w dobrego prawnika, całe przedsiębiorstwo będzie na skraju upadku.

Opieka prawna, której zaufaliśmy spełniła swoje zaufanie. Co więcej w toku sprawy okazało się, że to nie było podpalenie tylko zwykły pożar więc koszty na renty zostały pokryte przez ubezpieczenie.