Ogrzewaj dom ekologicznie i tanio

Coraz więcej z nas świadomie zaczyna prowadzić ekologiczny tryb życia. Z uwagi na atakujące nas zewsząd wiadomości o zanieczyszczeniu naszej planety, które prowadzi nieuchronnie do jej śmierci, staramy się zwracać coraz większą uwagę na ochronę środowiska naturalnego, oraz miejsca, w którym żyjemy. Poszukując ekologicznych rozwiązań, zyskujemy nie tylko polepszenie warunków życia, ale także możliwość oszczędności.

Kaloryfer kontra promiennik podczerwieni

grzejniki na podczerwieńNasza świadomość ekologiczna ogromnie wzrosła w ciągu kilkunastu ostatnich lat. Rezygnujemy z plastikowych opakowań, segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę, oraz staramy się unikać tworzyw sztucznych, na rzecz tych naturalnych. Podobnie ma się sprawa z zanieczyszczeniem powietrza. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się alternatywne sposoby ogrzewania, wykluczające użycie nieprzyjaznego dla środowiska węgla. Bo to on w dużej mierze odpowiada za wiszący nad miastami smog i odstrasza nas od spędzania czasu na zewnątrz, w sezonie grzewczym. Warto więc zastanowić się nad zmianą tradycyjnego pieca węglowego na zdrowszy sposób ogrzewania domu. Jedną z innowacyjnych metod są grzejniki na podczerwień. Choć są to urządzenia elektryczne, nie generują niebotycznych rachunków za prąd, jak można by się tego spodziewać. Charakteryzują się odmienną metodą grzania, niż tradycyjne kaloryfery. Klasyczne grzejniki naścienne ogrzewają najpierw znajdującą się w nich wodę, która jest nośnikiem ciepła. Później ogrzewane jest powietrze w pomieszczeniu, by dopiero na samym końcu dać nam odczuć komfortową temperaturę w pokoju. Natomiast grzejniki na podczerwień nie potrzebują tyle czasu by się rozgrzać. Zamiast ogrzewać powietrze, dzięki promieniowaniu, wysyłają ciepło bezpośrednio do otaczających przedmiotów i ludzi w pomieszczeniu. Dzięki temu jesteśmy w stanie niemal natychmiast odczuć komfortowe ciepło. Przyczynia się to do oszczędności rzędu nawet 50% w porównaniu do klasycznych sposobów ogrzewania.

Rezygnacja z wydzielającego toksyczne związki węgla, sprawi, iż będziemy mogli oddychać czystym powietrzem, a płuca naszych dzieci nie będą już od najmłodszych lat narażone na trujące substancje. Promienniki podczerwieni sprawdzają się zarówno w małych mieszkaniach, jak i dużych domach, czy nawet halach magazynowych. Przy czym są w pełni ekologiczną i bezpieczną dla zdrowia metodą ogrzewania.