ogrodzenie budowlane

Ogrodzenie budowlane będzie do końca budowy

Od pół roku w mojej miejscowości trwa budowa wiaduktu. Kompletny i totalny chaos i korki uliczne. Race miały zakończyć się miesiąc temu, jednak nie wiadomo ile jeszcze potrwają. Nie można nawet dobrze z oddali podejrzeć, co tam się dzieje i na jakim etapie są, ponieważ wszędzie stoją ogrodzenia budowlane.

Ogrodzenie budowlane i widok dźwigów

ogrodzenie budowlaneMyśleliśmy, że są to takie ogrodzenia tymczasowe, które zostały postawione tylko na początkowy etap prac. Okazało się jednak, że będą stały do końca. Oczywistym jest, że są tam dla bezpieczeństwa mieszkańców miejscowości i to jest duży plus. Z mojego okna, mimo, że mieszkam na trzecim piętrze widać tylko ogrodzenie budowlane i jakieś końcówki dźwigów, a nie można zobaczyć, co się dzieje z naszym wiaduktem. Krążą plotki, że będzie gotowy po tym opóźnieniu za kilka tygodni, ale takie informacje krążyły już prawie trzy miesiące temu. Trudno wiec w to wierzyć. Należy się chyba uzbroić w większe zapasy cierpliwości i czekać spokojnie, aż zakończą się prace. Wtedy na pewno będzie też lepiej jeździło się po miasteczku, będzie tez bezpieczniej, bo powstanie bezkolizyjne skrzyżowanie. O to w tym całym projekcie chodzi, martwi i denerwuje jednak wszystkich ten opóźniający się koniec prac.

Czasem jednak cierpliwość jest nagradzana z nawiązką, mam więc nadzieję, że teraz tak będzie i jak nastąpi zakończenie inwestycji, to okaże się, że droga do mojej pracy skróciła się choćby o piętnaście minut. Pół godziny dziennie to bardzo dużo, bo w skali miesiąca miałbym zaoszczędzonych kilka godzin czasu.