Odpowiedni samochód do przeprowadzki

Gdy przeprowadzałam się na studia 400 kilometrów od mojego obecnego miejsca zamieszkania musiałam zabrać ze sobą większość rzeczy, gdyż niestety nie będę mogła pozwolić sobie na częste wizyty w domu. Dodatkowo w mieszkaniu, które wynajęłam wraz z koleżanką brakowało kilku mebli w związku z czym musiałam zabrać je ze sobą z domu. 

Wynajem samochodów dostawczych – czy warto?

wypożyczalnia samochodów w KrakowieWraz z rodzicami zastanawiałyśmy się jak ten problem rozwiązać. Naszą osobówką, mimo że to kombi, nie damy rady przewieźć tylu kartonów plus dodatkowo meble. Nikt z sąsiedztwa nie dysponował także większym autem by nam pożyczyć. Zdecydowaliśmy się zatem wynająć samochód dostawczy. Nieco obawialiśmy się ceny takiej usługi, jednak wypożyczalnia samochodów w Krakowie mile nas zaskoczyła. Wypożyczenie aua dostawczego na dobę szacowało się w granicach od 100 do 200 złotych. Samochód był na tyle duży, że spokojnie pomieściłyśmy się wraz z przyjaciółką z własnymi rzeczami oraz nielicznymi meblami. Niezmiernie cieszył nas fakt, że uda się przewieźć wszystko na raz, bowiem przeprowadzkę trzeba by było rozłożyć na kilka dni. Samochód dostawczy, który wybraliśmy miał z tyłu otwierane drzwi i wysuwany podjazd dzięki czemu bardzo wygodnie wszystko się pakowało. Jedyną przeszkodą, której obawialiśmy się wypożyczając auto dostawcze, była kwestia prawo jazdy. Nie wiedzieliśmy bowiem, że auta, które posiadała wypożyczalnia do samochody o masie do 3,5 tonu w związku z czym wystarczyły zwykłe dokumenty zezwalające prowadzenie samochodów osobowych.

Cieszę, że się przeprowadzka poszła tak szybko i sprawnie i zdecydowanie warto było wypożyczyć samochód o większych gabarytach. Dzięki temu zaoszczędziliśmy sporo czasu, a także pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć na kilkukrotny kurs osobówką bądź firmę transportową.