O tym jak ważny jest projekt opakowania

W zeszłym roku ruszyłem z moim pierwszym biznesem. Moja firma zajmuje się produkcją napojów gazowanych. Wiedziałem, że w obecnej sytuacji rynkowej konkurencja jest bardzo wysoko rozwinięta. Pomijając marki zagraniczne, te z naszego kraju też mają ugruntowaną pozycję. Dlatego postawiłem na dizajn opakowania.

Jak ważne jest opakowanie produktu?

projektowanie opakowań produktówReklamy są znane w naszej kulturze od wieków. Jeszcze przed wynalezieniem druku, bardzo popularne było nawoływanie kupców do swojego kramu, a także śliczne opakowania rzeczy, którymi handlowali nasi przodkowie. W obecnych czasach projektowanie opakowań produktów jest nadal skuteczną metodą promocyjną. Zainteresowany takim właśnie rozwiązaniem, skontaktowałem się z profesjonalną firmą. Wyceniła ona swoją usługę na dosyć sporą kwotę, ale wiedziałem,że są specjalistami w tej dziedzinie. Projekt omawialiśmy przed dwa tygodnie. W zależności od typu danej produktu, jego opakowanie miało być skierowane do konkretnej grupy odbiorców. Było to o tyle ważne, że rozstrzał grupy docelowej prezentował się bardzo różnorodnie. Dlatego też, projekt opakowania napoju przeznaczonego dla młodych, aktywnych kobiet zawierał w sobie symbolikę związaną z siłą, działaniem i fizycznością. Z kolei produkt bez cukru był skierowany dla inteligentnych ludzi, którzy dbają o swoje zdrowie i cechują się odpowiedzialnym podejściem do tego tematu. Ostatecznie udało się zaprojektować kilka rodzajów różnych opakowań.

Byłem bardzo zadowolony z pierwszych próbek, zwłaszcza, że samo wykonanie nie należało do czynności wiele skomplikowanych. Po wypuszczeniu na rynek produktów dosyć szybko odnotowaliśmy wyższe zyski. Obecnie planujemy linię napojów w opakowaniach związanych z zimą. Każdemu polecam korzystanie z usług profesjonalistów.