Nowe sprzęgła proszkowe w wydaniu uczniów technikum

W jednym z Techników w naszym mieście miało niedawno miejsce bardzo ciekawe wydarzenie. Przez kilka dni uczniowie mieli okazaje spotkać się z właścicielami jednych z większych polskich przedsiębiorstw. Biznesmeni z zapałem opowiadali swoje historie. Na koniec wizyty rzucili też uczniom wyzwanie, ogłaszając konkurs na grupowy projekt, który usprawniłby pracę konkretnych maszyn produkcyjnych. 

Pomysł na ulepszenie sprzęgieł faworytem konkursu

dobre sprzęgła proszkoweKonkurs ogłoszony w ramach ostatnich dni przedsiębiorczości w jednym z techników, wywołał ogromna furorę. Uczniowie z zapałem zabrali się do pracy, mając w perspektywie darmowe, tygodniowe wakacje na Teneryfie oraz wysoką nagrodę pienieżną dla zwycięzcy. Młodzi mechanicy i informatycy podzielilii się więc na grupy, opracowując własne pomysły. Większość z nich pozostaje ścisłą tajemnicą. Jest jednak grupa, która otwarcie mówi o swoim projekcie. Wszyscy dają jej członkom największą szansę na wygrana.  Jak wspomniał ich niepisany lider, ekspert w dziedzinie budowy maszyn, to co ma istotny wpływ na maszyny to dobre sprzęgła proszkowe, których na rynku jest jak na lekarstwo. Chłopcy chcą więc opatentować rozwiązanie, które nie będzie wymagało ciągłych napraw i wymian. Polegać ma ono mniej więcej ma tym, że tradycyjny proszek ferromagnetyczny ma byc w zastąpiony w sprzęgłach ulepszona jego wersją. Sprzęt ma mieć rownież możliwość osiągnięcia jeszcze mniejszych rozmiarów, niż dotychczas, co znacznie poszerzy jego zastosowanie. 

Nie od dziś wiadomo, że polska myśl technologiczna jest jedną z najlepszych na świecie. Dowodem na niezwykłą kreatywność i wiedzę techniczną jest zapał młodych uczniów technikum, którzy podjęli trudne wyzwanie na projekty innowacyjne dla maszyn produkcyjnych. Trzymamy mocno kciuki za młode pokolenie. Niech ich praca zostanie sowicie wynagrodzona.