Niklowanie kół w rowerach górskich

Jak co roku, jak tylko zaczyna robić się ciepło na drogach wraz ze wzrostem temperatury obserwuje się również znaczny wzrost liczby rowerzystów. W tym roku, również i ja postanowiłam dołączyć do tego grona. Nie byłabym sobą gdybym nie chciała mieć najpiękniejszego roweru na całym osiedlu. W tym miały mi pomóc moje koła, a dokładniej ich techniczne niklowanie.

Piękne, błyszczące i niklowane koła

techniczne niklowanieW tym celu postanowiłam znaleźć firmę, która właśnie zajmuje się taką czynnością jak techniczne niklowanie. Nie jestem specjalistką i niestety nie wiem dokładnie na czym polega sam proces jakim jest techniczne niklowanie. Wiem jednak, że po nim koła wraz ze szprychami w rowerze są piękne i błyszczące, a jak do tego jeszcze dorzucę neonowe światełko na wentyl, będę miała najpiękniejsze koła pod słońcem. W internecie po wpisaniu hasła techniczne niklowanie, pojawia się parę tysięcy haseł. Oczywiście wybrałam to najbliżej miejsca zamieszkania, ponieważ po co mam się udawać na drugi koniec miasta i to jeszcze na rowerze. Zadzwoniłam i umówiłam się na takie techniczne niklowanie. Sam proces trwa około dwóch godzin, dlatego też postanowiłam, że zaczekam na miejscu. Panowie bardzo mili zaproponowali mi kawę na czas oczekiwania. Po dwóch godzinach czekania odzyskałam swój rower, który teraz wygląda jak nowy. Nie widziałam drugiego takiego modelu na osiedlu, ani również na mieście, który miałby tak błyszczące opony. A wszystko powstało w procesie techniczne niklowanie. 

Może i jestem szalona z racji tego, że zabieg jakim jest techniczne niklowanie nie należy do najtańszych, ale przynajmniej mam co chciałam, czyli piękne nowe koła. Teraz pozostaje mi tylko dokonać zakupu nonowego światełka na koła i wszystkie dróżki rowerowe będą należeć do mnie.