Naturalny szampon w kostce

 

Ostatnio wiele firm produkujących kosmetyki naturalne i ekologiczne wypuściło taki produkt, jak szampon w kostce. Ich popularność wynika głównie z ciekawości, jak to jest myć głowę produktem w stanie stałym? Jesteśmy przyzwyczajeni, że korzystamy z takich produktów w butelce, i być może właśnie to, skłoniło producentów do znalezienia bardziej ekologicznego rozwiązania.

Zalety szamponu w kostce

szampon w kostce cztery szpakiJak już zostało wspomniane, szampon w kostce to przede wszystkim bardziej ekologiczne rozwiązanie, niż ich butelkowy zamiennik. Biorąc pod uwagę, że każdy z nas kupuje szampon nawet raz na miesiąc, zużycie plastiku jest ogromne. W przypadku szamponów w kostce tego problemu nie ma. Czy tego rodzaju produkt ma jeszcze jakieś zalety? Oczywiście, że tak. Po pierwsze, zajmuje dużo mniej miejsca w szafce czy pod prysznicem, niż butelka zwykłego szamponu. Co więcej, według producentów, jedna taka kostka starcza zwykle na tyle myć, co jedna butelka tradycyjnego szamponu. Jeśli chodzi o szampon w kostce Cztery Szpaki to firma, która produkuje wyłącznie naturalne kosmetyki. Właśnie taki jest też ich szampon. Naturalne kosmetyki tego typu nie zawierają żadnych oblepiaczy, które tworzą sztuczne wrażenie nawilżenia. Jeśli chodzi natomiast o stosowanie produktu. Może być ono niecko problematyczne na początku, wymaga odrobiny wprawy. Stosujemy je tak jak mydło, najpierw pocieramy, by zaczęło się pienić, a potem nakładamy na włosy.

Używanie takiego produktu, jakim jest szampon w kostce może mieć wiele korzyści. Nie tylko wybieramy kosmetyk ekologiczny, przez co wspieramy naszą piękną planetę, ale i wybieramy produkt w pełni naturalny. Stosowanie takich właśnie szamponów może mieć zdecydowanie lepszy wpływ na nasze włosy, niż te ze sztucznymi dodatkami.