Najnowocześniejsza wiatrówka sportowa

Zawodnicy konkurencji strzeleckich niemal zawsze przesiadają się z amatorskich karabinów wiatrowych na najnowocześniejsze wiatrówki sportowe. Różnica pomiędzy dwoma rodzajami karabinów wiatrowych jest dość oczywista, a skok celności i precyzji strzału zauważalny już na pierwszej sesji strzeleckiej.

Profesjonalny karabin wiatrowy dla sportowców

wiatrówka dla profesjonalistówSportowe karabiny wiatrowe są bez wyjątku napędzane gazem, zarówno mieszanką zwaną green gas, jak i dwutlenkiem węgla. W porównaniu do amatorskich wiatrówek sprężynowych wykazują się one ogromnie poprawioną precyzją i celnością, jak również o wiele większym komfortem strzelca w dowolnej sytuacji. Podczas gdy amatorskie karabiny sprężynowe są upodobnione do broni myśliwskiej, niemal każda wiatrówka dla profesjonalistów wzorowana jest na najnowocześniejszych wojskowych karabinach precyzyjnych. Czasem jest to tylko dość powierzchowne podobieństwo łoża, choć niekiedy zdarzają się karabiny będące bardzo dokładnymi replikami broni wojskowej. Te karabiny, coraz częściej pojawiające się w rękach strzelców sportowych, odróżniają się od pierwowzoru wyłącznie elementami wewnętrznymi, i mogą być modyfikowane w taki sam sposób jak ich palne odpowiedniki. Strzelcy często więc dopasowują poszczególne części broni do własnych upodobań, montując poduszki strzeleckie na kolbach, czy też chwyty przednie, znacznie poprawiające wygodę podczas strzelania.

Nowoczesne karabiny z najpopularniejszych serii często bywają coraz bardziej dostępne w wersjach amatorskich, przeznaczonych dla nowicjuszy i początkujących strzelców sportowych. Są one równie celne i precyzyjne co profesjonalne warianty, choć ich obsługa została uproszczona tak, by była łatwa do opanowania przez osoby nie mające doświadczenia w posługiwaniu się zaawansowanym karabinem gazowym.