Na taras deski kompozytowe czy naturalne drewno?

Budując taras najistotniejszą kwestią jest to jaki materiał wybierzemy na podłoże. Najpopularniejszym materiałem do niedawna były płytki ceramiczne mrozoodporne z antypoślizgiem. Jednak moda na tarasy z płytek minęła i obecnie znacznie większą popularnością cieszą się deski.

Kompozyt a deski drewniane

budowa tarasów drewnianych warszawaDeski kompozytowe mają wiele zalet. Wyglądem mogą do złudzenia przypominać naturalne drewno. Jednak w przeciwieństwie do niego cechują się dużą odpornością na wilgoć. Łatwiej też zmyć z nich tłuste plamy, które z drewna czasem są nie do usunięcia. Dodatkowo deski kompozytowe znacznie lepiej radzą sobie z niskimi temperaturami oraz grzybami i porostami. Dla osób ceniących sobie wygodę istotny będzie fakt, że nie wymagają one konserwacji jak w przypadku naturalnego drewna. Ponadto kompozyt dużo łatwiej się myje, można dokonać tego na przykład za pomocą myjki ciśnieniowej. Jednak zawsze jest jakieś ale. Nawet najlepszy kompozyt nie odda piękna naturalnego drewna. Brakuje mu słojów a idealnie równa powierzchnia, zdradza pochodzenie desek kompozytowych. Nie tylko wzgląd estetyczny przemawia za drewnem. Wybierając deski z drewna nie musimy obawiać się jego temperatury w słoneczne dni. Drewniane deski bowiem nie nagrzewają się do takiego stopnia jak te wykonane z kompozyty, w związku z czym nie grozi nam poparzenie. Pocieszający jest także fakt, że decydując się na deski z modrzewia syberyjskiego w dużym stopniu ograniczymy sobie kłopot związany z koniecznością częstej konserwacji tarasu drewnianego.

Oczywiście nie można jeszcze zapomnieć o cenie obu rozwiązań. Deski kompozytowe to wysoki koszt budowy tarasu. Jest to wygodne rozwiązanie, niektórym może wydawać się bardziej estetyczne i trwalsze. Jednak fani naturalnego drewna, zdecydowanie powinni wybrać deski drewniane, gdyż z pewnością kompozyt nie zaspokoi ich wymagań co do materiału.

Najnowsze informacje na http://etaras.pl