Na czym polega gumowanie rolek?

Transportery taśmowe to dosyć proste jeśli chodzi o konstrukcję urządzenia, bez których jednak trudno byłoby sobie wyobrazić prawidłowe funkcjonowanie magazynów. Z tego też względu bardzo ważne jest dbanie o stan technicznych tych maszyn. Szczególnie istotne są te elementy transporterów, po których porusza się ich taśma.

W jakim celu wykonuje się gumowanie rolek?

gumowanie wałkówChyba wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak duża rolę odgrywają obecnie transportery taśmowe. Dzięki nim bowiem możliwe jest szybkie transportowanie różnych części w obrębie magazynu. Ruch towarów na taśmie jest możliwy dzięki wałkom, na których rozparta jest taśma. Wałki te mogą z czasem ulega zużyciu, na skutek tarcia, któremu są poddawane. Aby się przed tym uchronić wykonuje się najczęściej tak zwane gumowanie wałków. Ten sposób zabezpieczania wałków polega na nałożeniu na nie ochronnej powłoki  najczęściej wykonanej z poliuretanów. W tym celu wałki gumowo-metalowe umieszcza się w specjalnych formach, gdzie powlekane są one gumową powłoką, nadającą im większą odporność na ścieranie ? proces musi ten odbywa się w odpowiedniej temperaturze i przy odpowiednim ciśnieniu. Oczywiście ważne jest, aby firma której zlecimy gumowanie wałków posiadała odpowiednie doświadczenie. Jedynie właściwie wykonane gumowanie pozwala bowiem zachować wałki w dobrym stanie technicznym przez długi okres czasu. To z kolei jest niezmiernie ważne dla prawidłowego działania transporterów taśmowych, z których korzysta się bardzo powszechnie w magazynach czy sortowniach.

Transportery bliskiego zasięgu są obecnie podstawową maszyną używaną w różnego rodzaju magazynach czy zakładach produkcyjnych. Dlatego też bardzo ważne jest, aby właściwie dbać o stan techniczny tych maszyn. Dużą rolę w ich prawidłowej pracy odgrywają wałki, po których porusza się taśma transportera.