Modna fototapeta może zmienić wszystko

Musimy pamiętać o tym, że fototapeta jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeżeli mówimy o szeroko rozumianej sztuce projektowania wnętrz. W przeciwieństwie do standardowych i spotykanych przez nas na każdym kroku rozwiązań, fototapety nie są tak wyeksploatowane. Moda na nie ostatnio wzrasta.

Fototapety zamiast blatu kuchennego

modna fototapeta do kuchni pod szkłoFototapety mają bardzo szerokie spektrum zastosowania. Możemy użyć ich w wystroju sypialni, pokoju dziennego, czy nawet kuchni. Modna fototapeta do kuchni pod szkło może całkowicie odmienić sposób, w jaki nasza kuchnia będzie postrzegana przez nas, naszych domowników oraz wszystkich gości, którzy nas odwiedzą. Wyobraźmy sobie zwyczajny blat. Zazwyczaj jest szary, w wyjątkowych przypadkach ktoś może się zdecydować na nieco bardziej ekstrawagancki kolor – co często nie wygląda dobrze, a wręcz tandetnie. Z kolei szarość już nam się tak wryła w mózg, że chcielibyśmy zobaczyć w końcu coś innego. Teraz wyobraźmy sobie elegancki, szklany blat kuchenny, a pod nim dowolną fototapetę – jakąś o humorystycznym charakterze, jeżeli takie lubimy. Jeżeli nie, to z jakimś widokiem na ocean, czy na ulubione dania z kuchni jakiegoś dowolnego kraju. W taki sposób łączymy elegancję i prostotę, którą otrzymujemy przy pomocy szkła, z powiewem nowoczesności i współczesności, dodając niecodzienny akcent w postaci krajobrazu, czy czegoś dowolnie wybranego. Niesamowite!

Wnętrza wzbogacone o fototapety są bardziej atrakcyjne dla nas i dla naszych bliskich. Oklepane schematy nie robią na nas już żadnego wrażenia, a umysł ludzki zawsze pragnie nowych doznań. Czy nie byłoby przyjemnie w czasie gotowania obiadu móc sobie spojrzeć na wakacyjną atmosferę jakieś gorącej wyspy? Czy nie ciekawiej patrzeć na widok z dowolnego miasta Europy, niż szarość standardowego blatu?