Miarodajne testy na covid

 

Obecnie zwykłe testy na covid można zakupić w pierwszej, lepszej aptece. Nie są one zbyt drogie, kosztują około kilkudziesięciu złotych, najtańsze można nabyć już za trzydzieści złotych. Czy warto robić takie testy na covid z apteki, czy może jednak lepiej udać się na bardziej profesjonalny test, do którego używa się wymazu z nosa lub gardła? Na to pytanie spróbujemy sobie udzielić odpowiedzi w dalszej części tego krótkiego tekstu.

Więcej o testach na koronawirusa

testy na covid warszawaPrzygotowanie miarodajnych, jednorazowych testów na covid zajęło trochę czasu. Teraz jednak bez problemu dostaniemy takie właśnie testy na covid praktycznie w każdej aptece. Jeśli chodzi o dobre, miarodajne testy na covid Warszawa to miasto, w którym apteka znajduje się na praktycznie każdej ulicy, więc i takowe testy kupimy wszędzie. Jednak spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie zadane we wstępie, czy lepiej sięgnąć po taki test, czy może jednak lepszy będzie taki, do którego niezbędne jest pobranie wymazu z nosa lub gardła. Otóż takie płytkowe testy na covid dobrze sprawdzą się, jeśli na przykład czujemy, że łapie nas lekkie przeziębienie i nie mamy żadnych podejrzanych objawów, które mogłyby wskazywać na to, że jest to coś poważniejszego niż zwykłe, sezonowe przeziębienie. Mimo wszystko jeśli czujemy się zaniepokojeni, zawsze można potwierdzić negatywny wynik dodatkowym testem, tym razem wykonanym w placówce, która takie testy wymazowe wykonuje.

Dobrze, że mamy takie jednorazowe, płytkowe testy na covid, które zakupić możemy w okazyjnej cenie w każdej aptece. Dzięki nim wykonanie takiego testu zajmie nam dosłownie chwilę, a wynik otrzymamy praktycznie od razu. Nie jest tak w przypadku testów, na które musimy pojechać, a następnie poczekać co najmniej 24 h na wynik.

Źródło informacji: borlamed.pl