Lumberseksualizm, czyli mężczyźni z zarostem

Wśród wielu osób nadal pokutuje przekonanie, że mężczyźni z brodą po prostu pozwalają rosnąć swojemu zarostowi. Z brodą jest jednak tak jak z włosami na głowie – trzeba o nie dbać, używać odpowiednich kosmetyków, by dobrze się układały i nie sprawiały żadnych problemów.

Popularne kosmetyki stosowane do pielęgnacji brody

percy noblemanDlatego warto zaopatrzyć się w kosmetyki do brody, które sprawią, że broda będzie wyglądać elegancko, z klasą. Mycie brody, czesanie oraz strzyżenie jej od czasu do czasu to tylko podstawowe czynności, które należy wykonywać. Do tego wszystkiego trzeba jeszcze zaliczyć używanie takich kosmetyków jak szampony do brody, woski, balsamy, olejki do brody i inne. W ostatnim czasie popularne stało się określenie lumbersexual. Lumberseksualizm jest traktowany jako odpowiedź na metroseksualizm. Tu jednak wzorzec męskości jest nieco inny – mężczyzna w koszuli w kratę z długim zarostem. Takich mężczyzn porównuje się często do drwali, ludzi z lasu. Na rynku można znaleźć różne kosmetyki do brody. Wśród nich są kosmetyki marki percy nobleman, która na pewno zasługuje na uznanie. Elegancki mężczyzna nie może pozwolić sobie na to, by broda rosła tak jak jej się podoba. Trzeba trzymać ją w ryzach, by wyglądała dobrze. Dlatego potrzebne są różne kosmetyki do brody. Pielęgnacja polega przede wszystkim na nawilżaniu włosów oraz skóry, a także układaniu, czesaniu brody. Broda zbudowana jest z silnych włosów, które tak samo jak te na głowie mogą się brudzić, tłuścić.

Pod włosami znajduje się naskórek, który jeśli nie jest odpowiednio nawilżany, będzie się złuszczał, a do tego będą powstawać różne podrażnienia na skórze. Zarośnięta skóra ma też tendencję do swędzenia, dlatego należy dobrze zastanowić się nad doborem kosmetyków do brody. Najlepiej postawić na znane i cenione marki.