Kupno polecanego płynu na końskie stawy

Mój koń od wielu lat wiernie służył w moim gospodarstwie rolnym. Obecnie był już za stary na to, aby na coś się przydać, jednak zdecydowałam się zapewnić mu dobrą starość. Weterynarz powiedział mi, że powinnam podawać mu codziennie preparat na stawy. W tym wieku konie bowiem bardzo często cierpią na chorobę zwyrodnieniową stawów, która powoduje ból nawet podczas wstawania czy stania.

Zalety polecanych płynów na stawy dla konia

polecany płyn na stawy dla koniaDowiedziałam się, jaki preparat może poprawić jego stan zdrowia. Był to polecany płyn na stawy dla konia. W jego składzie znajdował się między innymi MSM, glukozamina oraz kwas hialuronowy oraz witamina C. Producent zapewniał, że jest to preparat odpowiedni dla koni w każdym wieku, a szczególnie zaleca się jego spożywanie w przypadku koni w intensywnym okresie wzrostu, w podeszłym wieku, a także w przypadku koni wyścigowych przygotowujących się do udziału w zawodach. Dawka uzależniona była od masy ciała konia. Płyn można było podawać bezpośrednio do pyska lub rozpuścić w wodzie, którą piło zwierzę. W tym ostatnim przypadku trzeba było jednak zwrócić uwagę na to, aby koń wypił w odpowiednim czasie całą naszykowaną mieszankę. Bardzo bardzo zadowolona, gdy okazało się, że taki płyn można kupić w dobrej cenie w dużych kilku litrowych butelkach, które wystarczyłyby na całe dwa miesiące regularnego stosowania.

Zaczęłam podawać koniowi ten płyn jeszcze tego samego dnia. Dosyć szybko zauważyłam pierwsze efekty. Koń stał się bardziej ruchliwy i miał więcej energii. Jednak dopiero badania weterynarza wykonane po kilku tygodniach wykazały, że faktycznie jego stan zdrowia poprawił się, a tkanki chrzęstnej mimo wieku nie ubywa, co ma wpływ na samopoczucie i brak kontuzji u mojego wiekowego konia. Na pewno będę dalej mu podawać ten płyn.