Koszty instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego

Coraz więcej Polaków rozważa produkowanie prądu na własne potrzeby we własnym zakresie. W tym celu konieczne jest zainstalowanie ogniw fotowoltaicznych, czym zajmują się dzisiaj tysiące różnych firm. Biorąc pod uwagę korzyści płynące z tego rozwiązania warto zdać sobie sprawę z tego, że koszty montażu fotowoltaiki z roku na rok są coraz mniejsze.

Instalację trzeba odpowiednio wycenić

instalacje fotowoltaiczne bydgoszczZastanawiając się nad montażem fotowoltaiki trzeba sobie wszystko dokładnie przekalkulować. Można zacząć od przeanalizowania rachunków za prąd za kilka ostatnich miesięcy i sprawdzenia realnego zużycia energii elektrycznej. Potem można się rozejrzeć za firmą, która wykonuje profesjonalne instalacje fotowoltaiczne Bydgoszcz to miasto, w którym takich firm działa ponad sto. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zapytanie ofertowe wysłać do kilku czy nawet kilkunastu firm. Trzeba oczywiście zapytać w każdej firmie o instalację fotowoltaiki o takich samych parametrach. Również ogniwa muszą być od tego samego producenta. Dla przeciętnego zużycia prądu przez trzy lub czteroosobową rodzinę można przyjąć, że koszt instalacji wyniesie około dwudziestu tysięcy złotych. To jest koszt jaki trzeba ponieść, żeby ogniwa wyprodukowały taką ilość prądu, która wystarczy do pokrycia całego zapotrzebowania gospodarstwa domowego. Jednak zbierając oferty od wielu firm może się okazać, że różnica pomiędzy najdroższą a najtańszą wyniesie nawet kilka tysięcy złotych.

Wstępną wycenę instalacji od firm zajmujących się fotowoltaiką otrzymamy w ciągu kilku godzin. Wystarczy jedynie podać zużycie prądu i dołączyć zdjęcia domu. Na tej podstawie firmy potrafią określić bardzo dokładne koszty całej instalacji. Różnice w cenach wynikają z narzuconych marż i dlatego właśnie warto zapytać o koszty w kilku firmach zajmujących się energią odnawialną.