Koszt dobrej maski z filtrem

 

Koronawirus w dużej mierze przenosi się drogą kropelkową. Jest szczególnie groźny dla osób starszych, o osłabionej odporności, cierpiących z powodu chorób przewlekłych. W przypadku większości osób rozwija się bezobjawowo lub skutkuje jedynie niewielkimi dolegliwościami. Dla części społeczeństwa stanowi jednak śmiertelne niebezpieczeństwo.

Tanie i skuteczne maski dobrej jakości

tania maska z filtrem ffp3Wybuch pandemii koronawirusa spowodował niechybnie znaczący wzrost zapotrzebowania na wszelkiego rodzaju maseczki, przyłbice oraz rękawice jednorazowe. Większa popularnością zaczęły się cieszyć również środki dezynfekujące. Ludzie chcą chronić siebie i swoich bliskich przed zarażeniem. Utarło się pewne przekonanie, że noszenie maseczki ochronnej wiąże się z pewnym dyskomfortem. Wiele osób narzeka na przejmujące uczucie duszności wynikające z utrudnionego dopływu powietrza. Z tego też powodu optymalnym rozwiązaniem wydaje się być specjalna i zarazem tania maska z filtrem FFP3. Filtr tego rodzaju odznacza się największą efektywnością w zatrzymywaniu drobnoustrojów i cząsteczek metali ciężkich. Maski z filtrem FFP3 zalecane są zatem w przypadku pracowników służby zdrowia, pracowników kopalni oraz mieszkańców miast, w których poziom zanieczyszczenia powietrza kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy. Co istotne, komfort oddychania w takiej masce jest naprawdę duży. Koszt zakupu to zaledwie kilkanaście złotych.

Tak zwane półmaski niezwykle skutecznie chronią układ oddechowy przed zanieczyszczeniami oraz wszelkimi drobnoustrojami obecnymi w powietrzu. Koronawirus nie stanowi w tym względzie wyjątku. Warto w tym miejscu podkreślić, że jeszcze przed wybuchem globalnej epidemii maski wyposażone w filtry ochronne były stosowane przez niektórych pracowników przebywających w określonych warunkach.