uzdatnianie wody

Konkurs na temat uzdatniania wody

Ostatnio wzięłam udział w konkursie dotyczącym zdrowia, który wydał mi się łatwy. Zazwyczaj nie biorę udziału w konkursach, bo i tak nie mam szczęścia i nigdy nie wygrywam żadnych nagród, ale tym razem postanowiłam spróbować.

Uzdatnianie wody ma istotny wpływ na zdrowie

uzdatnianie wodyTematyką konkursu było profesjonalne uzdatnianie wody, a muszę przyznać, że jestem obeznana w tym temacie. Kupuję filtry do wody pitnej, które wykorzystujemy codziennie, więc mam pewną wiedzę na ich temat. Do wygrania były bardzo drogie, profesjonalne filtry odwróconej osmozy, które są najskuteczniejsze jak dotąd, jeśli chodzi o filtrację wody. Pytanie konkursowe nie sprawiło mi żadnych trudności – trzeba było napisać do czego służą zmiękczacze wody. Pamiętam, że uczyłam się o tym nawet w liceum na lekcji chemii, więc szybko napisałam odpowiedź. Mianowicie – filtry te sprawiają, że woda twarda (czyli bogata w związki wapnia i magnezu) zmiękcza się, czyli pozbywa tych związków. Dzięki temu nie osadza się w urządzeniach kamień, który powoduje zniszczenie urządzenia. Nie wiedziałam, czy uda mi się wygrać – wprawdzie odpowiedziałam na pytanie prawidłowo i tak wyczerpująco, jak tylko byłam w stanie, ale w takich konkursach zazwyczaj losują zwycięzcę. Kto wie, czy mi się uda?

 

Czasami decyduje to, kto pierwszy odpowie na pytanie i zrobi to prawidłowo, a czasami po prostu losują zwycięzcę, więc nie mamy na to żadnego wpływu. Muszę jeszcze poczekać do dnia ogłoszenia wyników – a to dopiero za tydzień – choć już zżera mnie ciekawość. Bardzo chciałabym wygrać ten filtr, przydałby się.