Komu zlecić przebudowę starego domu?

Coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w stary wieloletni budynek, który oczywiście wymaga odpowiedniego remontu. Niestety wielu przyszłych właścicieli przerasta wizja wielomiesięcznego remontu i dlatego najlepiej zlecić projekt i wykonanie zewnętrznej firmie. Kluczowy jest przede wszystkim projekt, który spełni oczekiwania domowników.

Projekt przebudowy starej nieruchomości

przebudowa starego domu projektZ jednej strony właściciel starego budynku ma określone oczekiwania względem aranżacji wnętrz, ale z drugiej powinien także posłuchać porad doświadczonego projektanta, która zna się na tego typu remontach. Niestety nie zawsze marzenia domowników będzie można spełnić. Wszystko zależy od stanu nieruchomości oraz rozkładu poszczególnych pomieszczeń. Nikt też do końca nie jest w stanie określić, ile będzie trwała przebudowa starego domu Projekt może również ulec wielu zmianom podczas wykonywania prac remontowych i budowlanych. Tutaj duże znaczenie mają różnego rodzaju „niespodzianki” czekające na pracowników i właściciela nieruchomości. Często też szacowane koszty zwiększają się, gdy dochodzą dodatkowe konieczne do wykonania prace. Wiele spraw wychodzi dopiero podczas kucia ścian czy rozbiórki podłogi. Trzeba więc przygotować dodatkowe pieniądze na poboczne prace wykończeniowe. Dobrze też być w stałym kontakcie z projektantem, który może na przykład nadzorować przebieg remontu, wtedy klient nie musi sam kontrolować postępu prac.

Przed podjęciem współpracy z biurem architektonicznym dobrze przeczytać opinie na temat jakości usług świadczonych przez danego projektanta czy architekta. Najlepiej sprawdzić też jego terminowość w działaniu i zakres świadczonych usług – czy wykonuje wyłącznie sam projekt z kosztorysem czy też może nadzorować przebieg całego remontu.