Kompletne kontrolowanie systemów automatycznych

W większości obecnie funkcjonujących obecnie przedsiębiorstw, które wykorzystują zautomatyzowane systemy. Kontrolę nad wszystkimi maszynami pracującymi w tym środowisku przejmują specjalne czujniki montowane seryjnie. Znalazły one zastosowanie w wielu w pełni zorganizowanych automatycznie zakładach produkcyjnych.

Wyłącznik czuwający nad procesami produkcji

magnetyczny wyłącznik krańcowyGłówną zaletą wszystkich wyłącznik dostępnych na dzisiejszym rynku jest łatwość ich monitorowania oraz funkcjonowania. Magnetyczny wyłącznik krańcowy posiada zdolność przełączania wysokich prądów. Jednym z najważniejszych zadań takiego wyłącznika jest elektryczne odizolowanie wszystkich styków również tych pogrupowanych oraz możliwość otworzenia styków, które w początkowej fazie były zamknięte. Najczęściej wykorzystywane są ustawiania limitów obrotów przekładni zębatej. Dlatego też najczęściej wykorzystywane są przy liniach produkcyjnych, które poruszają się ruchem liniowym. Są zabezpieczone specjalną obudową, która jest w pełni uodporniona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne takie jak: zalanie. Wyłączniki tego typu przystosowane są do pracy przy obciążaniu nie przekraczającym piętnaście amperów. Przystosowane są do pracy w obwodzie posiadającym jeden biegun oraz pracującym przy różnych prędkościach. Wszystkie wyłączniki produkowane obecnie różnią się długością, dźwigni krańcowej, która jest w pełni regulowana. Zbudowane są z bardzo wytrzymałych materiałów, aby mogły wytrzymać jak największe obciążenia. 

Wyłączniki tego typu czujnie strzegą prawidłowego bezpieczeństwa. Czuwają nad prawidłowym przebiegiem całego procesu produkcyjnego w wielu firmach przemysłowych np tych zajmujących się technologią wtrysku lub zakładach przetwórczych. Dzięki ich pracy w przypadku otrzymania zbyt wysokiego prądy do styków maszyny przełącznik natychmiast wyłączy pobór prądu.