Kolonie dla każdego

Jestem samotną matką, chłopca w wieku gimnazjalnym. Moi rodzice mieszkają bardzo daleko, a braci nigdy nie miałam, więc syn zdecydowanie cierpi na brak męskiego wzorca. Jest nad wyraz delikatny i trochę aspołeczny. Przynajmniej był taki do niedawna. Bałam się, że będzie miał problemy z usamodzielnieniem za kilka lat, dlatego postanowiłam zwierzyć się z moich obaw koleżance. 

Ośrodki kolonijne pozwalają się usamodzielnić

baza ośrodków kolonijnychKoleżanka doradziła mi, abym wysłała mojego syna na kolonię. Poleciła mi bazę ośrodków kolonijnych, gdzie z pewnością znajdę odpowiadającą mi ofertę. Bałam się trochę, ponieważ nie byłam pewna czy ośrodki kolonijne spełnią moje wymagania. Chciałam aby syn się trochę usamodzielnił, jednak przede wszystkim bałam się o niego. Szukałam ośrodka kolonijnego, które będzie cieszył się dobrą renomą i który zapewni mojemu dziecku opiekę na odpowiednim poziomie. Z tego względu sprawdziłam, które obiekty kolonijne cieszą się najlepszymi opiniami internautów. Wytypowałam kilka z nich. Kolonie zawsze wydawały mi się przyjemnymi wycieczkami, w związku z czym stwierdziłam, że syn powinien być zadowolony. Na początku się nie ucieszył, jednak gdy tylko wsiadł do autobusu zaczął rozmawiać z rówieśnikami i wydawał się zadowolony. Gdy dzwonił, był bardzo radosny. Słyszałam, że nabrał pewności siebie, na czym również bardzo mi zależało. Gdy wrócił, faktycznie był nieco inny a zmiany były bardzo pozytywne.

Mój syn po powrocie z koloni był zdecydowanie bardziej pewny siebie. Nie bał się już wychodzić z rówieśnikami, zauważyłam że jest też zdecydowanie bardziej samodzielny. Kontakt z rówieśnikami (be nadzoru rodziców) jest bardzo ważny, dlatego dobrze czasem wysłać dziecko na jakąś samodzielną wycieczkę (oczywiście pod nadzorem opiekunów).

Informacje pochodzą z http://www.osrodki-kolonijne.pl