Kolekcjonerskie nasiona marihuany

Otaczający nas świat roślin jest bardzo zróżnicowany. Uwagę przykuwa różnorodność barw, form i sposobów przystosowania się do warunków wegetacji. Ktoś mógłby powiedzieć iż takie nic nie znaczące roślinki, a potrafią tak rozwinąć swój system korzeniowy i przystosowawczy, że są w stanie przetrwać bardzo trudne warunki.  Przykładem mogą być liczne trawy które możemy spotkać w każdym klimacie nawet na kole podbiegunowym.

Czy warto kolekcjonować nasiona?

marihuana - nasionaObserwując otaczającą nas przyrodę możemy zyskać wiele informacji ważnych również w naszej codziennej egzystencji. Jesteśmy bowiem częścią tego ekosystemu i mamy swoje miejsce w którym przyszło nam żyć i funkcjonować. W codziennym życiu możemy wykorzystywać wiele elementów tej otaczającej nas przyrody. Jednym z takich budzących wiele kontrowersji i różnych emocji jest marihuana. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że należy do roślin narkotycznych i takie działanie wykazuje. Jednak medycyna potwierdził również bardzo duże działanie lecznicze tej rośliny. Przede wszystkim działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, bardzo dobre efekty daje w leczeniu trudno gojących się ran i owrzodzeń. Nie należy również zapominać o schorzeniach onkologicznych w leczeniu których również odgrywa kluczowa rolę. Pomimo to w Polsce jej posiadanie jest surowo zabronione. Jedynie marihuana – nasiona mogą być nabywane w celach kolekcjonerskich. Ich cena waha się od kilkudziesięciu do pięćdziesięciu złotych za jedno nasionko. Możemy ją zakupić w sklepie internetowym lub nielicznych stacjonarnych.

Marihuana przez jednych uważana za ogromne zagrożenie dla ludzkości a przez innych za cudowne lekarstwo. A używano jej już w medycynie ludowej. Budziła, budzi i będzie budzić kontrowersje i negatywne emocje. Nawet udowodnione działanie medyczne, które okazało się zbawienne dla wielu osób nie zmieni poglądów na ten temat.