Klasyczne, piękne, białe meble

Kiedy urządzamy nasz dom lub mieszkanie i dysponujemy większym budżetem, wiedząc, że ?jak się urządzimy, tak sobie pomieszkamy przez lata?, przykładamy większą uwagę do naszych decyzji. Planujemy, szukamy inspiracji, zastanawiamy się, co będzie do nas najlepiej pasować.

Styl prosto z Hamptons

styl hamptons mebleCzasami inspiracja przychodzi do nas, gdy oglądamy jakiś film lub serial. Zobaczymy jeden mebel, który szczególnie przypadnie nam do gustu i spędzimy godziny, poszukując czegoś podobnego, co będzie mogło stanąć w naszym domu. Czasami ta inspiracja będzie dotyczyła całego stylu umeblowania. Popularnym stylem, zaczerpniętym z amerykańskich seriali i filmów, jest styl, w którym umeblowane są z reguły pomieszczenia pokazywane nam w małym miasteczku pod Nowym Jorkiem. Styl Hamptons w naszym kraju już od kilku sezonów święci spore triumfy. Dzięki niemu, chociaż nie każdy ma morze na wyciągnięcie ręki, możemy odtworzyć nadmorski klimat w swoim wnętrzu. Jeśli chodzi o styl Hamptons meble są w większości białe. Jeśli pojawiają się meble w jakimkolwiek innym kolorze, powinny być one pomniejszymi meblami ? te największe, dominujące w pomieszczeniu, powinny być białe. Meble w stylu Hamptons, poza białym kolorem, charakteryzują się też bardzo klasycznymi formami, nawiązującymi swoją formą do brytyjskich tradycji. Jedynym mocniejszym, kolorowym akcentem, jeśli chcemy zrealizować nasze pomieszczenie w stylu nadmorskiego miasteczka, powinny być uchwyty, czasami odkryte, kontrastowe zawiasy.

Dlaczego akurat biel? Ponieważ świetnie oddaje ona światło i optycznie powiększa przestrzeń w każdym pomieszczeniu. Styl Hamptons sprawdzi się więc doskonale w niewielkich pomieszczeniach, których nie chcielibyśmy dodatkowo ?pomniejszać? ciemnymi, ciężkimi meblami.