Jakie są koszty zakupu sauny fińskiej?

Sauna jest gorącym pomieszczeniem, nagrzanym do nawet stu stopni Celsjusza. Kilkunastominutowy pobyt w saunie może przynieść wymierne korzyści zdrowotne, do których należy zwiększenie odporności oraz detoksykacja całego organizmu. Amatorów pobytu w gorącym pokoju nie brakuje.

Niewielkie koszty zakupu sauny fińskiej

koszt sauny fińskiejIstnieją różne rodzaje saun – klasyczne, biosauny, łaźnie parowe, łaźnie tureckie. W ostatnim czasie coraz większa popularność zdobywają również sauny fińskie, których historia sięga czasów starożytnych. Jak sama nazwa wskazuje, pochodzą z Finlandii. Mieszkańcy tego państwa są wielkimi amatorami wizyt w gorącym pomieszczeniu. Sauna fińska różni się kilkoma elementami od sauny tradycyjnej. W saunie fińskiej w specjalnym pomieszczeniu zainstalowany jest piec, który stanowi podstawowe źródło ciepła. Piec może być elektryczny lub opalany drewnem. Koszt sauny fińskiej sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych, choć można je kupić już za trzy tysiące złotych. Wydane pieniądze stanowią doskonałą inwestycję we własne zdrowie oraz samopoczucie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że do sauny fińskiej powinno się wchodzić nago, po wcześniejszym umyciu całego ciała. Niewskazane jest zakrywanie się ręcznikiem, gdyż zasłonięte części ciała nie mają sposobności „oddychać”. Ewentualnie można owinąć intymne okolice lnianym płótnem. Trzeba też poczekać do kilkunastu minut na rozgrzanie pomieszczenia. Po zakończonym seansie w saunie należy opłukać ciało zimną wodą.

Nie brakuje amatorów „gorących kąpieli”. Sauny fińskie mają bogatą tradycję w krajach skandynawskich. W Finlandii korzystają z nich całe rodziny. Warto pamiętać o tym, że do seansu w saunie trzeba się odpowiednio przygotować. Przed wizytą w saunie trzeba się dokładnie umyć i poczekać na rozgrzanie pomieszczenia.