Jakie pieluszki dla dziecka wybrać?

Wyprawka dla noworodka może wydawać się zajęciem czasochłonnym i przysparzać problemy, szczególnie dla rodziców pierwszego dziecka. Dowiadując się od rodziny czy surfując po Internecie można stworzyć listę niezbędnych rzeczy, których będziemy potrzebować podczas pierwszych tygodni z nowym członkiem rodziny. Najważniejsze są dobrej jakości pieluchy.

Dobrej jakości pieluszki i tetry

chłonne pieluchy bambusowe cenaNoworodek nie potrzebuje dużo rzeczy ? wbrew pozorom warto zachować umiar w kompletowaniu wyprawki. Takie dziecko będzie szybko wyrastało z ubranek oraz pampersów, więc nie warto robić dużych zapasów tych rzeczy w najmniejszym rozmiarze. Co warto zrobić i sprawdza się praktycznie u każdego to zainwestowanie w dobre jakościowo pieluszki i tetry. Są to rzeczy na tyle uniwersalne, że przydadzą się w każdej chwili i do wszystkiego oraz przy dobrej pielęgnacji mogą posłużyć wiele lat. Za chłonne pieluchy bambusowe cena waha się pomiędzy 20 a 50 złotych. Bambusowy materiał uznawany jest za jeden z lepszych na rynku. Jest on przede wszystkim bardzo chłonny, a to jedna z ważniejszych cech dobrej pieluchy. Bambus jest delikatny dla skóry oraz odpowiedni dla alergików. Przy odpowiedniej pielęgnacji, czyli praniu w odpowiedniej temperaturze, może posłużyć parę lat, co jest dobrą inwestycją. Chłonne pieluszki bambusowe mogą się przydać w kuchni, gdy chcemy wytrzeć dziecku buzię czy ręce po posiłku, a także na spacerze czy w toalecie publicznej, kładąc pieluszkę na przewijaku.

Warto zaopatrzyć się w tetry i pieluszki różnych rozmiarów. Dzieci często lubią zasypiać z przytulanką czy właśnie ulubioną pieluszką, a bambusowa tetra sprawdzi się do tego idealnie. Takie pieluszki świetnie mogą też pełnić rolę wkładu do wielorazowych pampersów, gdy chcemy zrezygnować z tradycyjnych jednorazówek.