Jaki sufit w kuchni?

Planując wymarzoną kuchnie, szukamy najładniejszych szafek, wybieramy blaty, planujemy ułożenie szuflad. Potem oczywiście przychodzi czas na AGD i dodatki. Jednak jest jedna rzecz, o której warto pomyśleć, szczególnie jeśli nasza kuchnia jest niewielka – sufit.

Jasny sufit w kuchni

jasne sufity do kuchniW mieszkaniach w bloku, najczęściej w starszym budownictwie, kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem. Jest też raczej niewielka. A nie od dziś wiadomo, że nic tak nie powiększa pomieszczeń, jak jasne kolory. Jeśli więc mamy takie pomieszczenie w domu, warto wcześniej dokładnie zaplanować jego remont. Wybierzmy oczywiście jasne, raczej stonowane i niezbyt ozdobne meble oraz jasne kafelki. Jednak najwięcej dla takiego pomieszczenia może zrobić sufit. Stawiając na jasne sufity do kuchni, musimy przede wszystkim przemyśleć, jak chcemy je zaplanować. Może być to po prostu pomalowanie białą farbą. Jednak ciekawym rozwiązaniem jest zaplanowanie sufitu z ledami – np. z boku. Pomogą one rozjaśnić pomieszczenia, a  jednocześnie staną się dodatkowymi punktami światła. Jeśli pomieszczenie jest wystarczająco wysokie, możemy także zastanowić się nad sufitem podwieszanym. Wtedy źródła światła możemy rozmieścić na całej jego wielkości, rozjaśniając kuchnię. Mogą być one oczywiście punktowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby LEDy były rozmieszczone bardziej fantazyjnie. Sam kształt sufitu może być również dopasowany do naszej wyobraźni.

Jasny, rozświetlony sufit w kuchni to doskonały pomysł. Małym pomieszczeniom nada on przestrzeni. W dużych ciepłe, punktowe źródła światła mogą dodać charakteru i domowego klimatu. Najważniejsze jest, aby wszystko to pasowała do stylu kuchni i było dokładnie zaplanowane – już na etapie projektowania ułożenia kuchni, dopasowywania mebli i wyboru sprzętu.