Jaki pokarm dla ryb akwariowych wybrać?

Pokarm w przypadku ryb można podzielić ze względu na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest oczywiście ten przetworzony. Możemy spotkać go na półkach każdego sklepu zoologicznego. Podstawową formą tego rodzaju produktu są oczywiście płatki. Można je łatwo rozkruszyć w palcach dzięki czemu nawet małe rybki bez trudu będą mogły przyswajać jedzenie.

Rodzaje pokarmów dla rybek dostępne w sklepach 

pokarm dla ryb akwariowychKolejną alternatywą są chipsy. Ta forma jest jest cięższa niż płatki i zazwyczaj szybko spada na dno. Jednak ma to swoje zalety, ponieważ dzięki temu gatunki ryn, które trzymają się dna mają szansę na żerowanie. Rodzaje sumów z pewnością się ucieszą, ponieważ nie będa musiały opuszczać swojego terytorium aby dostać się po pożywienie. Podobną konstystencję oraz zachowanie mają granulaty, które również mogą opadać. Ich wielkość zależy od pierwotnego przeznaczenia i tego jakie opakowanie nabyjemy. Dlatego powinno być ono jak najlepiej dostosowane do gatunków jakie mamy. Pokarm dla ryb akwariowych może być różnorodny i powinniśmy zachować w tym pewną racjonalność. Ostatnim rodzajem pokarmu przetworzonego są rzadziej stosowane tabletki. One również z reguły osadzają się na dnie akwarium i stanowią urozmaicenie dla zwierząt. Drugą formą jest pożywienie naturalne, które jest również pewną alternatywą. Ono z kolei ma również swoje podkategorie takie jak suszone elementy. Są one jednak dodatkiem i nie powinny stanowić podstawowej diety.

Możemy natchnąć się również na pokarmy liofilizowane czyli takie, które są procesem odwodnienia organizmu. Dzięki czemu mają więcej składników odżywczych. Również odmianą może zostać pokarm mrożony, który jak sama nazwa wskazuje przechowywujemy w zamrażalnikach oraz pokarm żywy, który jest zazwyczaj najchętniej i najszybciej zjadany przez mieszkańców akwarium.