Jaki komplet na chrzest wybrać?

Chrzest jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich sakramentów, dzięki któremu nowi członkowie mogą wstąpić do wspólnoty Kościoła. Różne odłamy chrześcijaństwa mają odmienne poglądy na czas, w jakim należy chrzcić ludzi. W Kościele katolickim przyjmuje się, że im wcześniej przyjmiemy chrzest, tym lepiej.

Wyjątkowe komplety dla chłopców

komplet dla chłopca na chrzestTradycja katolicka wykształciła zwyczaj, wedle którego rodzice małego dziecka proszą kapłana o udzielenie mu sakramentu chrztu. Ksiądz wyraża na niego zgodę, jeśli zostały dopełnione wszystkie warunki formalne. To wspaniała uroczystość, na którą zapraszamy wszystkich naszych bliskich. Jeśli urządzamy chrzciny dla naszego malucha i interesuje nas komplet dla chłopca na chrzest, najlepiej jest udać się do sklepu z dewocjonaliami. Znajdziemy tam różnego rodzaju komplety dla większych i mniejszych chłopców, wszystkie zaś obowiązkowo w kolorze białym. Ma on symbolizować czystość i niewinność duszy, uwolnionej spod władzy grzechu pierworodnego. Symboliczne polanie główki dziecka wodą ma bowiem moc rozgrzeszającą. Dlatego właśnie, wybierając ubranko dla dziecka na ten dzień, zwróćmy uwagę na jego symbolikę i kupmy komplet w kolorze białym. Bardzo ważne jest również, by sprawdzić rozmiar ubranka przed jego zakupem. Nie może być ono zbyt duże ani za małe. Dziecko powinno się w nim czuć swobodnie, dzięki czemu zachowa spokój podczas ceremonii. Szatkę chrzcielną mogą zakupić rodzice lub rodzice chrzestni.

Uroczystość przyjęcia chrztu świętego jest zawsze wzruszająca i podniosła. Jeśli zamierzamy ochrzcić nasze dziecko, powinniśmy dopilnować jego właściwego ubioru. Biała szatka to symboliczny znak czystości duszy malucha. Komplet do chrztu powinien być wygodny dla dziecka, by czuło się ono komfortowo w kościele.