Jak zacząć trenować nordic walking?

Jednym z ciekawszych sportów, jaki można zacząć uprawiać w czasie wolnym jest z pewnością nordic walking. Sport ten jest bardzo popularny w ostatnim czasie i szczególnie polubiły go osoby starsze. To właśnie w tej grupie wiekowej często możemy zobaczyć ludzi, którzy ochoczo spacerują po parkach lub na chodnikach w swoim mieście. Jak zacząć trenować nordic walking i co będzie nam potrzebne?

Kupno specjalnych bucików do kijków nordic walking

buciki do kijków nordic walkingZaczynając swoja przygodę z trenowaniem nordic walking nie obejdzie się tutaj bez dwóch najważniejszych rzeczy. Oczywiście pierwszą niezbędną rzeczą do trenowania nordic walking są specjalne kijki. Wspomniane tutaj kijki można nabyć praktycznie w każdym sklepie sportowym już za kilkadziesiąt złotych. Mając kijki można zacząć trenować nordic walking, jednak warto zadbać o jeszcze jedna przydatną rzecz. O jakiej rzeczy jest tutaj mowa? Mowa tutaj o specjalnych bucikach do kijków, które znacząco zwiększą nasz komfort podczas spacerowania. Takie buciki będą nam szczególnie potrzebne wówczas, gdy będziemy chcieli spacerować po asfaltowej nawierzchni. Specjalne buciki do kijków nordic walking ułatwiają wówczas marsz i chronią końcówki. Spacerując po asfalcie możemy również słyszeć irytujący dźwięk podczas stawiania kijków, który zniknie po założeniu wspomnianych wcześniej bucików. Gdzie zatem zakupimy takie buciki do naszych kijków?

Najlepszym miejscem na zakup takich specjalnych bucików do kijków od nordic walking jest internet. Wystarczy w tym celu skorzystać jedynie ze specjalnych portalu aukcyjnych, gdzie można dostać takie końcówki do kijków już od kilku złotych. Końcówki te są tanie i warto już w zapasie kupić ich kilka sztuk więcej. Wówczas w razie zużycia jednych lub zgubienia szybko je wymienimy.