Jak wygląda założenie firmy w Niemczech?

Coraz większa liczba polskich przedsiębiorców zastanawia się nad otwarciem własnej działalności na terenie naszych zachodnich sąsiadów. Okazuje się jednak, że przepisy obowiązujące za granicą znacznie się różnią od tych znanych przedsiębiorcom w Polsce. Nic więc dziwnego, że właściciele firm nie do końca wiedzą, jak rozpocząć działalność u sąsiednich kontrahentów.

Prowadzenie firmy na terenie Niemiec

jak otworzyć firmę w niemczechPrzede wszystkim warto znaleźć profesjonalną markę, która oferuje wsparcie przy poszerzeniu działalności o zagraniczne rynki. Możliwości tutaj jest naprawdę sporo, bowiem można założyć nowy podmiot za granicą lub też otworzyć jedynie filę własnej polskiej firmy, a także przerzucić się na spółkę, aby zwiększyć możliwości działania w innych regionach. Jeśli więc ktoś się zastanawia, jak otworzyć firmę w Niemczech to w pierwszej kolejności powinien skontaktować się z przedstawicielem biura, które pomaga polskim przedsiębiorcom. Co ważne, pracownicy nie tylko wszystko wyjaśnią i złożą w imieniu klienta wymagane dokumenty do niemieckiego urzędu, ale również mogą poprowadzić księgowość nowo powstałej firmy. Warto więc wcześniej porównać różne oferty tego rodzaju biur i zdecydować się na podmiot zapewniający kompleksowe usługi. Warto też zwrócić uwagę na doświadczenie biura, szczególnie w przypadku określonych branż, m.in. budowniczej, elektrycznej czy spożywczej i odzieżowej.

Wbrew pozorom rozwinięcie własnej firmy i rozpoczęcie działalności za granicą nie jest takie trudne, pod warunkiem, że wszystkie formalności powierzymy zawodowcom. Oczywiście warto także samodzielnie poznawać przepisy obowiązujące w Niemczech i być na bieżąco ze wszystkim zmianami i kwestiami podatkowymi czy rozliczeniowymi. Najpierw warto umówić się na spotkanie konsultacyjne i poznać dostępne rozwiązania.