Jak skutecznie się odchudzić?

Z problemem nadprogramowych kilogramów jeszcze do niedawna borykałam się również ja. Nadwaga nie tylko przyczyniała się do pogorszenia stanu mojego zdrowia (miałam złe wyniki krwi, byłam senna i ociężała), ale również przede wszystkim bardzo źle wpływała na moje codzienne samopoczucie. Przez dodatkowe kilogramy czułam się nieatrakcyjna, bardzo frustrowało mnie również to, że coraz częściej nie mieściłam się w moje dawne ubrania. W pewnym momencie postanowiłam schudnąć i tym samym zawalczyć o siebie. Łącznie udało mi się zrzucić ponad 15 kilogramów.

Mój przepis na schudnięcie

jak się odchudzićW pierwszej kolejności postanowiłam skonsultować swoje problemy żywieniowe z wykwalifikowanym specjalistą. Moja znajoma poleciła mi wygodne i stosunkowo tanie konsultacje online z dietetykiem, z których to postanowiłam skorzystać. Dietetyk na podstawie przeprowadzonego ze mną wywiadu ustalił mi odpowiednio zbilansowaną dietę (która nie przekraczała dziennie 1700 kalorii) oraz polecił wykonywanie konkretnych ćwiczeń, które miały polepszyć moją ogólną kondycję fizyczną oraz przyspieszyć sam proces chudnięcia. Uzyskałam więc bardzo obszerną, satysfakcjonującą mnie odpowiedź na to jak się odchudzić. Stosowałam się ściśle do opracowanych dla mnie zasad żywienia, zapisałam się również na siłownię, na którą starałam się uczęszczać minimum dwa razy w tygodniu (najczęściej w weekend). Zrezygnowałam również z dawnych, niezdrowych nawyków żywieniowych, które przyczyniły się do mojej nadwagi. Przestałam podjadać, całkowicie zrezygnowałam z cukru, zaczęłam również pić więcej wody (minimum dwa litry dziennie).

Stosowanie się do zaleceń dietetyka oraz ciężka praca na siłowni sprawiły, że na przestrzeni pięciu miesięcy schudłam ponad piętnaście kilogramów. Warto przy tym podkreślić, że stopniowa utrata wagi pozytywnie wpłynęła również na kondycję mojej skóry, która jest znacznie bardziej jędrna. Utrata kilogramów pozytywnie wpłynęła zarówno na moje zdrowie (wyniki krwi znacznie się poprawiły, czuję się aktualnie o wiele lepiej), ale również na mój wygląd.