Jak prawidłowo przewozić motocykle

Czasem tak nie wiele potrzeba, aby osiągnąć duży sukces zawodowy. Nie są wówczas istotne nasze ukończone szkoły i przebyte kursy. Liczy się odpowiednie podejście i zaangażowanie w sprawy, które nie do końca dotyczą naszych rzeczy. Co więc może być najważniejsze w osiągnięciu takiego sukcesu?

Mój pierwszy biznes motocyklowy

przewóz motocykliMotorami interesuję się już od młodych lat, kiedy to jako nastolatek, kupiłem swój pierwszy motorek . Była to wówczas popularna na każdym osiedlu – motorynka. Po ukończeniu prawa jazdy mogłem w końcu jeździć na większych motorach, wtedy także powszechne stało się przywożenie motorów i skuterów z zagranicy. Równolegle z przywożeniem samochodów, rozwijał się również przewóz motocykli. Postanowiłem zlecić znalezienie dla mnie określonego motocykla i w niedługim czasie stałam się posiadaczem dużego chopera. Jedna rzecz, która zwróciła moją uwagę to stan w jakim przyjechał mój motor. Był porysowany i poobijany. Mój dostawca zapewniał, że są to szkody poprzedniego właściciela, natomiast moim zdaniem wynikało to ze złego zabezpieczenia maszyny podczas transportu . Po pewnym czasie sam zacząłem realizować takie zamówienia. Wówczas też przekonałem się, jak ważne jest prawidłowe zabezpieczenie przewożonych motorów, podczas często długiej podróży. Skonstruowałem specjalne prowadnice i zaczepy aby unieruchomić motor, oraz zabezpieczyć przed jakimkolwiek zarysowaniem. Ważne jest również opróżnienie baku z benzyny, która podczas podróży może się wylewać.

Dopiero te zabezpieczenia sprawiły, że na żadnym elemencie motoru nie było zarysowań wywołanych źle zamontowanymi pasami wycierającym lakier. Te wszystkie starania i zaangażowanie w ochronę przewożonego sprzętu, przyczyniło się do znacznego powiększenia ilości klientów, oraz powiększenia floty samochodowej i założenia dobrze prosperującej firmy transportowej.