Jak ochronić rower przed kradzieżą?

Postępujące zmiany klimatyczne wymagają podjęcia odpowiednich środków zaradczych. Ograniczenie produkcji gazów cieplarnianych i toksycznych spalin oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń, pozwoli uniknąć katastrofy na skalę globalną. Na szczęście każdy może przyczynić się i dołożyć swoją cegiełkę w walce o zdrowsze środowisko. Można choćby zamienić samochód na rower. 

Zapięcie, czyli jak uchronić się przed kradzieżą 

solidne zapięcia rowerowe abusOczywiście takie rozwiązanie nie zawsze jest możliwe. Trudno rowerem wybrać się na kilkunastodniową wyprawę w góry, zwłaszcza gdy podróżuje się z rodziną. W wielu przypadkach można jednak wybrać ten pozbawiony silnika dwukołowiec jako podstawowy miejski środek transportu. Warto jednak pomyśleć o zabezpieczeniu pojazdu przed kradzieżą. Rowery niestety nie posiadają wbudowanych zabezpieczeń. Konieczne jest własnoręczne założenie blokady. W tym przypadku skuteczne okazują się solidne zapięcia rowerowe abus, które pomogą uchronić rower przed kradzieżą.  Zapięcia umożliwiają przypięcie roweru choćby do specjalnie przygotowanych stojaków, latarni, wszelkiego rodzaju słupów, czy nawet cienkich drzew. Najtrudniejsze do złamania są wykonane ze specjalnej hartowanej stali zabezpieczenia typu u-lock, jednak warto rozważyć także zabezpieczenia składane, linki, pętle oraz stalowe łańcuchy. Zazwyczaj otwiera się je kluczykiem, istnieją jednak zapięcia chronione kodem. Zdecydowana większość zapięć jest przy tym kompaktowa, dzięki czemu z łatwością można je schować chociażby do plecaka czy torby.

Rowery kradnie się znacznie częściej niż samochody. Właśnie dlatego odpowiednie zabezpieczenie swojego dwukołowca to absolutna podstawa. Pojazdy te nie są w końcu wyposażone w zabezpieczenia tak zaawansowane jak te wykorzystywane w samochodach. Na szczęście istnieją niezwykle solidne zabezpieczenia, które z pewnością uchronią cenny rower przed kradzieżą.