Jak kupiłem zbiorniki na gnojowicę

Od zawsze byłem zwolennikiem stosowania naturalnych rozwiązań na moim gospodarstwie rolnym. Właśnie dlatego preferowałem naturalne nawozy zamiast tych sztucznych, poza tym posiadając zwierzęta, było to opłacalne. Nie, nie bałem się nowych technologii i GMO – naukowcy mówią, że to w porządku, więc i ja tak mówię, ale postawiłem na efektywność finansową.

Betonowy zbiornik na obornik

zbiorniki na gnojowicę betonoweMiałem zwierzęta, choć zdecydowanie bardziej ze względu na zamiłowanie – nie potrzebowałem mleka, bo miałem na nie uczulenie. Ot, lubiłem te wielkie łaciate zwierzęta. Dzięki nim mogłem także liczyć na naturalny nawóz, pozwalający na skuteczny wzrost roślin. Można powiedzieć, że ze zwierzętami z mojej farmy żyliśmy w swego rodzaju symbiozie. By zbierać obornik, musiałem zdecydować się na specjalistyczne zbiorniki na gnojowicę betonowe. Udało się i niedługo później miałem odpowiedni budynek na mojej ziemi. Wyglądało jak to zbiornik – dość duży, wykonany z betonu, więc szary, półokrągły. Najważniejsze, że zbiornik okazał się w pełni wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, więc nie musiałem mieć obaw, że ni z tego, ni z owego dojdzie do sytuacji zniszczenia. Oznaczałoby to wtedy zalanie całego terenu nieczystościami, a szambiarka jeździłem jakiś czas temu i jak na razie mi to wystarczy. Wolę prowadzić swoje małe gospodarstwo.

Całe szczęście same zbiorniki nie kosztowały dużo, więc zdecydowałem się na to, aby postawić je aż trzy. Dzięki temu miałem możliwość na zebranie pokaźnej ilości naturalnego nawozu, który sprawiał, że wszystkie rośliny błyskawicznie pięły się do góry. Tego roku z całą pewnością będą dobre plony, a ja będę mógł kupić najlepszą paszę dla moich krów. Przecież im się należy – to im w końcu zawdzięczam tak doskonały nawóz.