Jak działa Map Pilot Mercedes?

Mercedes należy do jednych z najpopularniejszych aut na świecie. Ma rzeszę swoich wiernych fanów, do których bez wątpienia także należę. Niemiecką markę od wielu lat cechuje niezawodność, komfort jazdy oraz piękny wygląd i bogate wyposażenie. Obecnie nieodzownym elementem akcesoriów jest nawigacja, którą postanowiłem przetestować w tej marce samochodów.

Nawigacja Map Pilot w samochodach Mercedes

map pilot mercedesObecnie trudno sobie wyobrazić współczesny, nowoczesny samochód bez systemu nawigacji. W dobie przemieszczania się i chęci zaoszczędzenia jak najwięcej czasu wydaje się niezbędnym elementem wyposażenia auta. W testowanym przeze mnie niemieckim aucie takim urządzeniem spełniającym funkcje GPS-a jest Map Pilot Mercedes. Umożliwia on zintegrowanie panelu dotykowego montowanego w samochodzie z systemem nawigacji. Mapy zwizualizowane są wówczas w 3D. Wyświetlacz jest duży więc nie miałem problemu z odczytaniem mapy. Na pewno ułatwiło mi to dotarcie do celu jakim była miejscowość zamieszkania mojej dziewczyny. Oczywiście jak każdy współczesny człowiek mam napięty terminarz i nie lubię tracić czas na staniu w korkach. Map Pilot w samochodach Mercedesa ma jednak przydatną funkcję ? informuje o natężeniu drogowym w czasie rzeczywistym. Pomogło mi to ominąć korek w centrum miasta i pomimo podróży dłuższą trasą sprawnie dojechałem do celu. Moją testowaną nawigacją można było sterować tradycyjnie ? poprzez panel dotykowy, ale miała również funkcję głosowego wydawania poleceń. Mogłem podać cały adres zamieszkania, a system sam znalazł dla mnie najlepszą trasę. Na pewno pomocnym elementem była także aktualna mapa, która zapisana była na karcie SD. Dzięki temu użytkownik Mercedesa powinien bez problemu móc ją zaktualizować w Internecie.

Nawigacja ma na celu ułatwienie kierowcom dotarcie do celu. System GPS, w który wyposażane są auta marki Mercedes powinien pomocny użytkującym te samochody. Urządzenie to montowane w tych autach powinno się sprawdzać w codziennym użytkowaniu.