Inspirujące trendy w kreowaniu wizerunku

Jest wiele stanowisk, na których należy dostosować swój wygląd do wymogów przełożonych, pozycji lub klientów. Takim zawodem jest np. polityk, aktor ale tez biznesmen. Zwłaszcza w polityce i biznesie wygląd zewnętrzny powinien być spójny z poglądami oraz z działalnością. Przykładowo polityk ekolog powinien korzystać z ubrań ekologicznych, z naturalnych materiałów.

Pomysł na wizerunek biznesowy

kreowanie wizerunkuSpójny wizerunek jest często kluczem do sukcesu. Jak dobrze skompletować garderobę i dodatki? W końcu za wygląd zewnętrzny odpowiadają nie tylko ubrania, buty, okulary, lecz także makijaż, kolor i upięcie włosów oraz wiele innych szczegółów. Skuteczne kreowanie wizerunku nie musi być nudne. Dobry stylista-wizażysta potrafi podpowiedzieć, w jaki sposób trzymać się dress codu i jednocześnie wprowadzić pewne unowocześnienia do swojego stroju. Dobrym sposobem na takie urozmaicenie biznesowego wizerunku jest wprowadzenie dyskretnych elementów. Modne są u panów kolorowe, wzorzyste, designerskie skarpety lub krawaty. Kolor oprawek okularów też ma znaczenie. Każdy element biznesowego stroju powinien do siebie idealnie pasować. Jednocześnie kreowanie tego typu wizerunku ma bezpośredni związek z przełamywaniem konwencji i wprowadzaniem ciekawych elementów, które wyróżniają w tłumie ich posiadacza. Fantazja połączona z klasycznym dress codem daje zdumiewające efekty w kreowaniu wizerunku oficjalnego do pracy i na spotkania biznesowe.

Dobry stylista potrafi wykreować odpowiedni wizerunek. Podstawą jest dopasowanie stroju i dodatków do zajmowanego stanowiska lub pełnionej przez daną osobę funkcji społecznej. Każdy zawód i profesja maja przypisany dress cod, co nie oznacza, ze nie wolno wprowadzać pewnych urozmaiceń. Dzięki śmiałym akcentom można ciekawie urozmaicić wizerunek.