Indywidualna terpia uzależnień

Alkohol należy do substancji psychoaktywnych, nawet spożycie go w  niewielkiej ilości ma ogromny wpływ na nasz ośrodkowy układ nerwowy. Objawia się to zmianą nastroju, toku myślenia, zachowania czy też postrzegania i oceniania rzeczywistości. Osoby pod wpływem alkoholu bywają sprawcami wielu wypadków i tragedii, a nawet sami im ulegają. Bowiem nie są w stanie realnie ocenić zagrożenie.

Polecane ośrodki terapeutyczne w Łodzi

indywidualne terapie alkoholowe w ŁodziNapoje alkoholowe, oraz powstałe w procesie ich rozkładu w naszym organizmie produkty są toksyczne i szkodliwe dla większości tkanek i narządów. Taki stan utrzymujący się dłużej doprowadza do wyniszczenia i poważnych chorób somatycznych a nawet zaburzeń natury psychicznej. Skutecznym i koniecznym antidotum mogą się okazać indywidualne terapie alkoholowe w Łodzi. Przeprowadzone pod okiem doświadczonego specjalisty pomogą nam w zrozumieniu przyczyny problemu, wyeliminowaniu jej, oraz w nauce asertywności która pomoże nam w stawieniu czoła pokusom. Częstotliwość i ilość spotkań terapeutycznych uzależniona jest od stanu zdrowia pacjenta, jego zaangażowania, oraz stosowania się do zaleceń. Nie bez znaczenia jest tutaj wsparcie najbliższych, oraz otoczenia dlatego w spotkaniach terapeutycznych mogą brać udział również osoby współuzależnione. One również często bardzo ciężko zostały dotknięte nałogiem i trauma jaką przeżyły pozostaje w nich na długo.

Uzależnienie od alkoholu to wynik długotrwałego nadużywania napojów alkoholowych. Na pewnym etapie staje się ono sensem życia alkoholika, a wszystkie inne procesy i zachowania schodzą na drugi plan. W takiej sytuacji tylko kontakt ze specjalistą może dać nadzieję na wyzwolenie się z chorobowego nałogu i powrót do spokojnego i normalnego życia na dotychczasowym poziomie.