Korzystamy z ozonowania butów

Nieprzyjemny zapach butów bywa uciążliwy. Choć zazwyczaj pojawia się w okresie letnim, to niektórym osobom potrafi doskwierać przez cały rok. W niektórych przypadkach pomocna nie bywa nawet zmiana obuwia na nowe. Jeżeli nam również przeszkadza nieprzyjemny zapach z bytów, powinniśmy dowiedzieć się w jaki sposób możemy się go pozbyć. Dzięki temu wizyta u znajomych albo zdjęcie obuwia po całym dniu nie będzie problematyczne.

Co daje proces ozonowania obuwia?

proces ozonowanie butówZanim rozpoczniemy walkę z nieprzyjemnym zapachem obuwia, powinniśmy zastanowić się nad jego źródłem. Gdy już poznamy przyczynę, łatwiej nam będzie pozbyć się problemu. przykry zapach obuwia jest efektem namnażania się bakterii wewnątrz butów. Bakterie żywią się potem, w związku z czym obuwie (szczególnie sportowe) stwarza idealne warunki do rozwoju. Jednocześnie pot, który jest bezwonny, zaczyna nabierać nieprzyjemnego zapachu. W przypadku większości butów mamy także do czynienia w kiepską wentylacją. Jeżeli interesuje nas skuteczny proces ozonowanie butów będzie dobrym wyborem. Jest to o wiele skuteczniejsza metoda, aniżeli domowe sposoby, po którą sięgają nie tylko zawodowi sportowcy. Dzięki ozonowaniu możemy pozbyć się przykrej woni z ulubionych butów. Najprościej mówiąc jest to oczyszczanie obuwia przy pomocy aktywnego tlenu. Ozon w powietrzu bardzo szybko przekształca się w tlen i działa bakteriobójczo.

Metoda ozonowania obuwia pozwala na pozbycie się nie tylko bakterii, ale również wirusów, roztoczy, grzybów i innych drobnoustrojów. Ozon jest gazem, dlatego dociera do wszystkich elementów ozonowanych przedmiotów. Metoda ta usuwa również zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego. Dzięki temu ozonowanie doskonale sprawdza się jako sposób na dezynfekcję obuwia, ponieważ pozwala usunąć nieprzyjemny zapach i bakterie.