Zdrowotny kit pszczeli dla każdego

Naturalne sposoby domowe na różnego rodzaju choroby są często stosowane. Do takich produktów, które są naturalne i które każdy powinien mieć w domowej apteczce należy propolis czyli kit pszczeli. Wykazuje wiele zdrowotnych właściwości, które doceniane są przez lekarzy i farmaceutów. Propolis jest produktem pszczelim zbieranym przez pszczoły robotnice.

Przeciwbakteryjny propolis na zapalenie gardła

najlepszy kit pszczeli na gardłoZastosowanie wyciągów propolisowych jest coraz bardziej powszechne. Najlepszy kit pszczeli na gardło oraz zapalenie dróg oddechowych działa niemal natychmiastowo. Jedyny minus tego składnika jest silna alergia. Do tej pory zidentyfikowano ponad 30 substancji w propolisie, które są silnym alergenem. Warto najpierw zrobić test czy próbę właśnie by wykluczyć alergię na propolis. Dodatkowo lekarze zalecają by osoby z atopowym zapaleniem skóry lub z łuszczycą unikali stosowania propolisu. Rodzaj konsystencji propolisu zależy od temperatury. Jeśli propolis jest do 15 stopni Celsjusza to jego postać jest krucha i twarda. Po 36 stopniach jest plastyczny i elastyczna. Natomiast powyżej 70 stopni ma już postać płynną. Propolis stosowany jest w medycynie i kosmetologii. Można go nawet stosować miejscowo np. po wyrwaniu zęba więc i w stomatologii jest już tez powszechnie stosowany. Propolis w tabletkach do ssania na gardło przynosi ulgę i ukojenie.

Naturalne składniki odżywcze jak propolis lub inne wyroby pszczelarskie są uznawane za lecznicze. Wiele osób zmagających się z różnymi schorzeniami wybiera właśnie naturalny kit pszczeli w walce z dolegliwościami. Propolis o działaniu przeciwwirusowym i przeciwbakteryjnym jest bogaty w witaminy i minerały. Propolis zwalcza ból gardła oraz krtani. Nawilża błony śluzowe i zmniejsza obrzęki i podrażnienia.