Nowoczesna żarówka LED

Żarówki LED były ciekawostką, gdy pierwszy raz pojawiły się w sprzedaży, aczkolwiek bardzo szybko zaczęły rozpowszechniać się w domach oraz w obiektach użytkowych, i obecnie są standardowym rodzajem żarówek. Zastąpiły praktycznie całkowicie stare żarówki żarnikowe, bardzo podatne na uszkodzenia i nieszczególnie wydajne.

Żarówki LED do dedykowanych opraw

energooszczędne żarówki led mr16 12vZ racji popularności tego typu żarówek, coraz więcej opraw posiada dedykowane gniazda na żarówki LED nowego typu, do których nie pasują już gwintowe żarówki, kiedyś będące jedynym rodzajem świetlówek. Energooszczędne żarówki led mr16 12v są obecnie jednymi z najbardziej polecanych świetlówek do opraw z gniazdem MR16. Przy takim samym poziomie generowanego światła, są ponad dziesięciokrotnie bardziej energooszczędne niż dowolne inne rodzaje żarówek, nawet ledowych. Ich pobór energii jest na tyle niski, by mogły pracować w najbardziej obciążonych sieciach energetycznych bez najmniejszych trudności czy podatności na uszkodzenia. Dla nabywców znaczenie ma również możliwość regulacji jasności światła, generowanego przez te żarówki, jak również ograniczona możliwość zmiany jego koloru i natężenia. Nadają się idealnie do opraw należących do systemów smart home czy podobnych układów sterowania urządzeniami domowymi zdalnie.

Cena w tym wypadku nie gra większej roli, gdyż być może jest wyższa niż koszty standardowych żarówek LED starego typu, aczkolwiek nowoczesne żarówki są jednorazową inwestycją, z racji swojej ogromnej wytrzymałości i żywotności, zdecydowanie przekraczającej wytrzymałość dowolnego innego rodzaju żarówek. Można je z łatwością nabyć w każdym dużym sklepie oświetleniowym czy markecie budowlanym, a także u samych producentów. Mają oni największy wybór żarówek z wtyczką MR16.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wnętrze