Kolor pasów w karate

Coraz bardziej popularnym sportem stało się karate, które jest sportem o wielu ciekawych zasadach. Zanim jednak poznamy zasady warto zapoznać się ze stopniami w karate, które widzimy bezpośrednio na danym zawodniku. Przedstawia to kolor pasa, który adept nosi i mówi jak wysoko doszedł w ramach tych sztuk walki. To bardzo ciekawy wątek.

Znaczenie kolorów pasów karate

pasy na karateJeżeli jesteśmy zainteresowani karate to musimy wiedzieć, iż jest to naprawdę szlachetny sport, gdyż jako jeden z nielicznych wymaga od zawodnika uroczystego ukłonu na samym początku walki. Dodatkowo bardzo istotne są pasy na karate, które mają znaczenie nie tylko estetyczne, ale również emocjonalne. Każdy pas ma inny kolor i to oznacza, iż dana osoba osiągnęła dany poziom. Nowa osoba przyjmuje biały pas oznaczający gotowość do przyjęcia pierwszych lekcji. Drugim pasem jaki otrzyma będzie pas pomarańczowy, czyli świadczący o pierwszych doświadczeniach fizycznych. Pas niebieski jest następny. To pas łączący w sobie doświadczenie z umysłem, przez co adept jest coraz bardziej płynny w swojej technice. Pas żółty niekiedy nazywany jest pasem ognistym, ponieważ to moment posiadania wielkiej wiedzy i gotowości do brania udziału w jak największej ilości potyczek. Dopiero uzyskanie zielonego pasu mówi, iż adept w końcu odnajduje spokój w praktyce karate. Brązowy pas łączy fizyczność, intelekt i dusze, a gdy osiągnie najwyższy poziom otrzymujemy pas czarny.

Kolor pasa jaki uzyskujemy świadczy o naszym doświadczeniu fizycznym, ale również intelektualnym i duchowym w trakcie pobierania praktyk karate. Ta szlachetna dziedzina wschodniego sportu pozwala nie tylko na rozwój cielesny, ale tez na rozwój innych aspektów i osiągnięcie dojrzałości. Warto zainteresować się tematyką paśów.