Jak przebiega masaż relaksacyjny?

Warto wiedzieć, że masaż relaksacyjny to jedna z form masażu, której celem jest poprawa stanu psychosomatycznego. Powoduje odprężenie ciała i umysłu, jak również zniwelowanie skutków stresu i zmęczenia. Jest to naturalny zabieg, który opiera się o mechaniczną stymulację tkanek organizmu przy pomocy rąk terapeuty. Wpływa na skórę, tkankę łączną i mięśniową, ścięgna, układ krwionośny i limfatyczny, jak również na układ nerwowy.

Decydujemy się na masaż relaksacyjny

dobrze wykonany masaż relaksacyjny gdyniaPrawidłowo wykonany masaż relaksacyjny ma wpływ również na układ hormonalny, wywiera więc bezpośredni oraz pośredni wpływ na ludzki organizm. Jeżeli zainteresował nas dobrze wykonany masaż relaksacyjny gdynia jest odpowiednim miastem do skorzystania z usługi. Taki masaż składa się z chwytów, takich jak głaskanie, ugniatanie, rozcieranie czy uściski. Zawsze zakończony jest długim i podłużnym głaskaniem, które ma działać w sposób uspokajający i wyciszający. W przypadku masażu relaksacyjnego, charakterystyczne są płynne i powolne techniki, które wykonuje się symetrycznie. Powoduje to obniżenie napięcia mięśni poprzecznych prążkowanych, a także zmniejszenie pobudliwości zakończenia nerwów czuciowych znajdujących się w skórze. W odróżnieniu od klasycznego albo sportowego masażu, ten relaksacyjny nie jest wykonywany przy pomocy rozcierania poprzecznego, energicznego oklepywania czy wibracji. Techniki te powodują pobudzenie układu nerwowego, a nie jest to celem tego masażu.

Do wykonywania masażu relaksacyjnego zazwyczaj są wykorzystywane całe dłonie, a także olejku do masażu o właściwościach relaksacyjnych. Zazwyczaj wybierany jest olejek lawendowy, sandałowy, różany czy cedrowy. Mogą być również stosowane inne, w zależności od potrzeb oraz upodobań pacjenta. Standardowo masaż relaksacyjny trwa od pół godziny do około godziny, w zależności od wybranego do masażu obszaru ciała.